
Naujausios
Gyventojai nebenori tylėti ir laukti
"Tai jau paskutinis lašas! Visiškas pasityčiojimas iš žmonių! Tai UAB "Kuršėnų vandenys" tiekiamas vandentiekio vanduo Bertužių gyvenvietei. Jokie skambučiai, prašymai, skundai neveikia, visur atsakymas – nėra pinigų! Tik sąskaitos atsiųsti niekas nepamiršta!", – socialiniuose tinkluose piktinosi Bertužių gyventoja Aneta Rupšienė.
Pakalbinta moteris bėdojo, kad vandens kokybė prasta jau ne pirmus metus, tačiau pastaruoju metu ypač pagausėjo rupių nuosėdų. Ji skundėsi, kad greičiausiai nuo šių nuosėdų sugedo skalbimo mašina, sienoje įmontuotas tualeto bakelis ėmė kištis ir leisti vandenį. Buitinis filtras, gamintojo paskaičiuotas 200 litrų, užsikišo perfiltravęs 5 litrus vandens.
A. Rupšienė sakė skambinusi ir į Šiaulių rajono savivaldybę, ir į "Kuršėnų vandenis", tačiau visur sulaukianti atsakymo, kad situacija žinoma, tačiau jai pataisyti nėra pinigų.
"Mielieji, patiriantys šį košmarą, prisijunkite, rašykite komentarus, kelkite savo nuotraukas, filmuotą medžiagą. Nebegalima tylėti ir laukti stebuklo. Tai nebegali tęstis, gal nors taip mus išgirs!" – kvietė nevilties apimta moteris.
Keli gyventojai taip pat patvirtino situaciją ir paskelbė vaizdo įrašus, kur matoma, kad į indą nuleidus iš krano vandenį, jo dugne lieka rupios nuosėdos.
Sprendimai nuo seniūnijos nepriklauso?
Kairių seniūnas Artūras Šulčius sakė situaciją žinąs jau 12 metų, tačiau jos sprendimas priklauso ne nuo seniūnijos.
"Visuose kaimuose yra panašios problemos. Tą turi užtikrinti geriamo vandens tiekėjas – "Kuršėnų vandenys". Tai jie nusimato biudžetus, eiliškumą valymo įrengimų rekonstrukcijai ar nugeležinimo įrenginių statybai. Rajono mastu tai daroma, bet nežinau, nei eilės, nei kada ji ateis Bertužiams", – kalbėjo seniūnas.
Jis sakė pasiteiravęs "Kuršėnų vandenyse", kada pagerės vanduo gyventojams, tačiau esą gavo atsakymą, jog viskas priklauso nuo finansavimo.
Seniūnas įsitikinęs, kad nuo vandens šiukšlių, kurios greičiausiai susidaro dėl senų vamzdynų, gali apsaugoti filtrai.
"Apie visos vandentvarkos tinklų keitimą nėra net kalbos. Tik girdėjau, kad galėtų būti pakeistas vandens padavimas, aplenkiant Bertužių vandenvietę", – aiškino A. Šulčius.
Jis pastebėjo, kad gyventojai pirmiausia turi kreiptis į "Kuršėnų vandenis", ir ne žodžiu, o raštu. Jie gautų atsakymą, o jei jis netenkintų galėtų ieškoti pagalbos kitur.
Seniūnas teigė, kad ir Kairiuose yra seni vamzdynai. Įvykus lokaliai avarijai vandens tiekimas sustabdomas visai gyvenvietei, nes vienam kvartalui jo užsukti negalima.
Tieks išvalytą vandenį iš Kairių
UAB "Kuršėnų vandenys" direktorius Algimantas Jonas Glodenis patvirtino, kad Bertužių gyvenvietėje iš vietinio gręžinio teikiamas vanduo nėra geros kokybės, jame daug geležies, nes nėra nugeležinimo įrenginių.
"Mes jau baigiame parengti projektą ir šiais metais Bertužių gyvenvietę prijungsime prie Kairių vandentiekio, kur vanduo yra išvalytas nugeležinimo įrenginių", – vandens tiekėjų rastą išeitį pranešė vadovas.
Jis pakomentavo, kad Bertužių gręžinyje leistina geležies norma yra viršijama, tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos specialistai patikrina ir, anot direktoriaus, sako, kad tai nėra kenksminga, tik truputį kenkia buitiniams prietaisams, plautuvės parūdija.
A. J. Glodenis aiškino, kad atsitikus trumpalaikėms problemoms, jų darbuotojai laikas nuo laiko nuvažiuoja ir tam kartui praplauna sistemas. Direktorius pažadėjo pasidomėti gyventojų skundais, kad pastaruoju metu itin pagausėjo vandenyje nuosėdų.
Direktorius žada, kad pajungus Bertužių gyvenvietei vandens tiekimą iš Kairių, aplenkiant gyvenvietės vandens gręžinį, gyventojai turės gerą išvalytą vandenį. Bertužius nuo Kairių skiria kiek daugiau nei kilometras. Šiuos darbus bendrovė atliks iš savų lėšų.
"Kadangi nėra nugeležinimo įrenginių, vandentiekio vamzdžiuose ant sienelių yra susikaupę geležies. Jei kažkas ar remontuoja, ar dar dėl kokių nors priežasčių sujudina, kurį laiką gali atitekėti nuo sienelių atšokusios rūdys", – komentavo direktorius, kodėl vandenyje pagausėja nuosėdų.Jis patvirtino, kad Šiaulių rajone yra įrengti 29 nugeležinimo įrenginiai, o reikėtų maždaug 34. Iš karto visiems esą neįmanoma pastatyti. Šiais metais per vietos veiklos grupės projektus bus pastatyti nugeležinimo įrenginiai Voveriškėse ir Gilvyčiuose.