
Naujausios
Pastatas liktų bešeimininkis
Pakražančio seniūnija įsikūrusi nedideliame vieno aukšto buvusios kolūkio kontoros pastate. Seniūnijai priklauso 5 kabinetai, katilinė, sanitarinai mazgai.
Tame pačiame pastate yra bendruomenės salė, medicinos punktas, nuomojamos patalpos kirpyklai. Anksčiau čia buvo įsikūręs ir paštas. Yra ir dar keletas tuščių patalpų.
Jau senokai kalbama, jog seniūnijos pastatui reikia remonto. Reikėtų atkasti, nuo drėgmės izoliuoti ir apšiltinti pamatus, atnaujinti šildymo sistemą ir perdažyti kabinetus.
Pakražančio seniūnas Alfonsas Sakalauskas sako, jog tokiam remontui reikėtų apie 30 tūkstančių eurų, tačiau pastatą apžiūrėjęs Savivaldybės architektas tvirtina, jog jį remontuoti netikslinga.
Kadangi Pakražančio gimnazijoje, kaip ir daugelyje rajono mokyklų, mažėja mokinių, manoma, jog tikslinga būtų seniūniją perkelti į gimnazijos pastatą.
Seniūno nuomone, perkėlimas kainuotų tiek pat, o gal net daugiau, nes reikėtų pritaikyti patalpas, atskirti jas nuo gimnazijos, įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Be to, senasis pastatas liktų bešeimininkis. Bendruomenei tokių didelių patalpų nereikia. Kas tuo pastatu rūpintųsi?
"Nepatogu būtų ir gimnazijai. Nors mokinių mažėja, tačiau klasių komplektų skaičius nemažėja", – "Šiaulių kraštui" sakė Pakražančio seniūnas A. Sakalauskas.
Kad seniūnija persikeltų į gimnazijos pastatą, nenori ir gyventojai. Jiems patogu atvykti į seniūniją. Reikalų seniūnijoje – daug. Ir pasėlių deklaravimas, ir socialinių pašalpų reikalai, ir gyvenamosios vietos deklaravimas ir visokių kitokių problemų sprendimas.
Čia yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė. Šalia parduotuvė, medicinos punktas. Atvykę į Pakražantį seniūnijos gyventojai gali susitvarkyti kelis reikalus iš karto.
Susispausti įmanoma, bet nepatogu
Pakražančio gimnazijos direktorė Raimonda Blužienė "Šiaulių kraštui" tvirtino, jog gimnazijoje šiuo metu mokosi 152 mokiniai ir ikimokyklinukai. Pagal kvadratinių metrų skaičių, tenkantį vienam mokiniui, normos šiek tiek viršijamos. Brangokai kainuoja pastato apšildymas.
Gimnazijoje dirba 26 mokytojai. Dauguma jų turi atskirus savo kabinetus. Tik keleto dalykų mokytojams tenka dirbti kabinetuose, kurie tuo momentu neužimti. Mokytojams labai patogu turėti nuolatinę savo erdvę darbui. Jeigu vieną gimnazijos pastato fligelį atiduotų seniūnijai, tektų susispausti.
"Didelio blogio dėl to nematau, – sakė R. Blužienė. – Tokia praktika, kai stengiamasi kuo racionaliau išnaudoti patalpas, taikoma ir užsienyje. Neseniai tai mačiau Suomijoje. Tačiau seniūnijos fligelį tektų atskirti siena, įrengti atskirą įėjimą, seniūnijos darbui pritaikyti kabinetus. Seniūnijos klientų kontingentas – labai įvairus. Nebūtų gerai, jei kai kurie jų vaikščiotų per gimnazijos patalpas.
Be to, reikėtų atskiros automobilių stovėjimo aikštelės. Gimnazijos aikštelė – labai nedidelė. Telpa tik keletas automobilių. Kiti mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai, kurie atvyksta į gimnaziją savais automobiliais, juos palieka pakelėje."