
Naujausios

Kaimo žmonės mėgsta pasijuokti
Visoms į vakaronę susirinkusioms moterims kaimo vyrai padovanojo po vazonėlį su žydinčiomis snieguolėmis. Dovanas pašiaušiškėms paruošė bendruomenės aktyvas.
Po to parodyta 50 minučių trukmės komedija „Linkiu laimės dukružėle“, kurią režisavo bendruomenės pirmininkė Lina Šavčenko.
„Vienai šventei esame parengę montažą, tačiau kaimo žmones sunkiai priviliojome į renginį. Todėl dabar kasmet statome spektaklius. Kadangi juose nemažai veikėjų, pažiūrėti į vaidinančius kaimynus, šeimos narius, giminaičius susirenka pilna salė pašiaušiškių. Dažniausia pastatome komedijas. Nes kaimo žmonės mėgsta pasijuokti. Tokiu būdu atitrūksta nuo rūpesčių.“
Marytės Vaitulionienės komedijoje „Linkiu laimės, dukružėle“ pasakojama apie kaimo šeimos gyvenimą. Su viltimi išleidę į didmiestį dukrą mokytis universitete tėvai sulaukia jos grįžtančios namo. Dukra pareiškia, kad mokslų jai nereikia. Sutiko turtingą 50 metų jaunikį. Laukiasi kūdikio. Deja, neva verslo reikalais išvykęs jaunikis taip ir nepasirodo. Todėl motina suranda kitą išeitį – vesti jos dukrą priverčia senbernį kaimyną. Mat, jis pasirašęs skolos raštelį, kuriame sutinka daryti viską, ką palieps kaimynė tol, kol negrąžins skolos.
Komedijoje vaidmenis atliko Ilona Piniauskienė, dirbanti slaugytoja Šiaulių ligoninėje, Raimondas Peleckis – Bazilionų žemės ūkio bendrovės mechanizatorius, Alma Petrauskienė dirbanti Šiaulių mieste, tris vaikus auginanti Renata Zebleckienė, „Šimšės“ žemės ūkio bendrovėje dirbantis Modestas Petkauskas, pensininkė Janina Zdanienė ir ūkininkas Darius Petrauskas.
Kasmet po spektaklį
Nors kaimo žmones nelengva suburti, „Pašiaušėlės“ kaimo bendruomenės teatriukas gyvuoja jau penkeri metai. Pirmasis spektaklis „Zuikis drąsuolis“ pastatytas vaikų. Tačiau vėliau nuspręsta, kad vaidinti galėtų ir suaugusieji. Pastatė komediją „Paskubėjo“. Kitais metais suvaidino „Puokštę Kaziukui“, pernai – „Dėl visko kalta meilė“.
Savo komedijas „Pašiaušėlės“ bendruomenės nariai rodo ne tik savo kaime. Pernai vaidino ir kaimyniniuose Mockaičių, Kiaunorių kaimuose, dalyvavo Bazilionuose rengiamose „Teatrinėse Joninėse“.
„Tai, kad su savo vaidinimais išvažiuojame į kitas vietoves, motyvuoja kaimo žmones eiti į repeticijas. Nes dėl vieno pasirodymo savo kaime taip ilgai repetuoti būtų per daug brangu laiko atžvilgiu, – pasakoja L. Šavčenko. – Beveik visi vaidinti dar galintys žmonės dirba. Po darbo dar turi apžiūrėti savo ūkį. Tik po to repeticijos. Susirinkti galime tik 20 valandą. Grįžtame namo jau po 22 valandos.“
Tačiau entuziazmo pašiaušiškiai nestokoja. Ilgais žiemos vakarais repeticijos jiems ir pabendravimo su kaimynais būdas.
Kol skaito tekstus, kol išmoksta roles, kaimo aktoriai renkasi į repeticijas vieną kartą per savaitę. Kai jau pradeda vaidinti, po du kartus.
Prieš pradėdami repeticijas dažniausia pasidalija kaimo naujienomis, pabendrauja.
Bendruomenės pirmininkė tvirtina, jog kaimo žmonėms vaidinti ir lankyti repeticijas nėra labai paprasta. Jaunos šeimos priverstos suktis, kad pragyventų, vyresniems sudėtinga išmokti ir scenoje prisiminti tekstą. Profesionalūs aktoriai išsisuka improvizuodami. O neprofesionalai tokių gudrybių nemoka, tenka iškalti tekstą taip, kad niekas neišmuštų iš vėžių.
„Turime judėti, gyventi, patys ieškoti įdomių užsiėmimų. Turime gražią atnaujintą bendruomenės salę. Būtų nuodėmė jos neišnaudoti. O žmones, kurie aukoja savo laiką repeticijoms, visuomet pateikiu kaip pavyzdį. Kai nori, viską galima suspėti“, – sako L. Šavčenko.
Aktyvi „Pašiaušėlės“ bendruomenė daug dėmesio skiria kaimo įvaizdžiui, aplinkai. Jos inicaityva sutvarkyta buvusios kolegijos aplinka, pastatytas paminklinis akmuo, įrengtas stadionas, įrengti gėlynai prie autobusų stotelės ir nuveikta daug kitų prasmingų darbų.