Patyrę traumų plūdo į ligoninės priimamąjį

Zitos KATKIENĖS nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje dėl traumuotų pacientų susidarė eilės, pagalbos teko laukti po kelias valandas.

Sniego ir tikros žiemos išsiilgę gyventojai pamiršo, kad slidūs šaligatviai ir kiemai grasina traumomis. Į Respublikinę Šiaulių ligoninę (RŠL) „slidžių“ traumų patyrę žmonės pradėjo rinktis jau penktadienio rytą.

Įprastai dėl traumų žmonės kreipiasi į Ortopedijos-traumatologijos centro skubiosios pagalbos kabinetą, esantį Skubiosios medicinos pagalbos skyriuje, tačiau viso srauto šio kabineto medikai aptarnauti nebepajėgė: traumų patyrusius pacientus priėmė ir konsultantai, ir skubiosios medicinos gydytojai. Dėl kitų ligų atvykusiems į Skubiosios medicinos pagalbos skyrių pagalbos teko laukti gerokai ilgiau.

RŠL viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė informavo, kad vien penktadienį pagalba suteikta 68 traumuotiems pacientams. Šeštadienį ir sekmadienį dar per 80 žmonių dėl traumų kreipėsi į ligoninės Skubiosios medicinos pagalbos skyrių ir jame esantį Ortopedijos-traumatologijos centro skubiosios traumatologijos kabinetą. Į Ortopedijos-traumatologijos skyriaus stacionarą paguldyti 24 pacientai, kuriems prireikė operacijos.

Ortopedijos-traumatologijos centro vadovas, gydytojas ortopedas-traumatologas Martynas Stančikas pažymėjo, kad žmonės nepasiruošę slidumui, visas gruodis buvo ramus, dabar pašalo, pasnigo, tapo slidu, ir žmonės, eidami į darbą ar parduotuvę, pargriūna.

Neatsargiai paslydę ir kritę žmonės susilaužo rankų ar kojų kaulus. Dažniausia slidumo trauma – stipinkaulio lūžis. Žmogus, krisdamas ant ištiestos rankos, remiasi delnu ir lūžta arti riešo esantys dilbio kaulai. Be riešų ir čiurnos lūžių, kentėjo kelio bei peties sąnariai. Į Ortopedijos-traumatologijos skyrių paguldyti ligoniai, patyrę atvirų kaulų lūžių, juos teko operuoti. Kitiems dažniausiai galūnė sugipsuojama ir išleidžiami sveikti namo.

Įtemptai nuo penktadienio ryto dirbo ir Skubiosios medicinos pagalbos skyrius. Kadangi daugėjo procedūrų, smarkiai ilgėjo pacientų laukimo eilė, pagalbos teko laukti apie 2–3 valandas.