
Naujausios
Olimpinis čempionas Joniškio krepšinio muziejuje, įkurtame prieš dešimtmetį, apsilankė pirmą kartą. Prieš 26-erius metus Joniškyje yra dalyvavęs Lietuvos krepšinio lygos šventėje. Tąkart Šarūnas Marčiulionis buvo išprovokuotas pagroti gitara. Šį sykį L. Karaliūnas vėl parūpino gitarą ir paprašė sugroti bent vieną akordą, paskui ant instrumento palikti savo parašą, kad šis taptų dar vienu muziejaus eksponatu.
Krepšinio muziejuje taip pat yra ir Š. Marčiulionio sportiniai bateliai bei marškinėliai.
„Aš pats esu rinkęs krepšinio eksponatų iš draugų, bet ką matau čia, nepalyginami dalykai. Tokiam eksponatų kiekiui tinkamai išdėstyti reikėtų dešimt kartų didesnių patalpų. Tai – unikalus dalykas. Nepaprastas Leono Karaliūno entuziazmas, aktyvumas pramuša sienas. Kažkada aš jį kviečiau pas save į Krepšinio mokyklą dirbti marketingo srityje, tačiau jis pasirinko likti Joniškyje,“ – gerų žodžių muziejui ir jo įkūrėjui negailėjo Š. Marčiulionis.
Jis svarstė, kad Krepšinio muziejus tikrai gali pritraukti dar daugiau turistų.
Krepšininkui, su kuriuo susitikti atėjo sporto entuziastai, Leonas Karaliūnas turėjo paruošęs 13 klausimų, nes šiuo numeriu tradiciškai būdavo pažymėti Lietuvos rinktinėje žaidusio Šarūno Marčiulionio marškinėliai.
Pirmasis iš buvusios Sovietų Sąjungos išvykęs į NBA, Š. Marčiulionis sakė anuomet nieko nežinojęs apie krepšinio žaidimo ypatumus, techniką NBA lygoje, bet galbūt todėl jam ir buvo paprasčiau.
„Ko nežinai, to ir nebijai. Galvojau: jie turi dvi kojas, dvi rankas, ir aš turiu po dvi kojas, rankas“, – prisiminė krepšininkas.
Š. Marčiulionis pasakojo sporto kelią pradėjęs nuo teniso, tapo Lietuvos čempionu. Tačiau išvykęs į turnyrą Donecke jaunuolis buvo neprileistas dalyvauti varžybose, nes vienodai gerai mušinėjo kamuoliuką ir kaire, ir dešine ranka. Teisėjai išpeikė jo techniką, nors sportinei formai negailėjo pagyrų. O išvykęs studijuoti į Vilnių žurnalistikos Š. Marčiulionis per metus paaugo 11 centimetrų ir buvo pastebėtas bei pakviestas žaisti Vilniaus „Statyboje“.