
Naujausios
Suvažiavo 14 kolektyvų
Į tradicinę šventę sugužėjo, suvažiavo 14 kolektyvų iš septynių rajonų: Raseinių,Telšių, Pasvalio, Panevėžio, Pakruojo, Radviliškio, Joniškio. Tarp senbuvių būta ir naujokų: Luokės (Telšių rajonas) folkloro ansamblis „Šatrija“, folkloro kolektyvai „Gija“ ir „Kors“ iš Pasvalio rajono.
Po Mišių, aukotų Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, kartu su žiūrovais kaimo klėtį apsupo apie du šimtus žmonių. Pasimeldus, atlikus bendrus tradicinius gegužinių pabaigtuvių giedojimus ir lengvai pasistiprinus kolektyvai pradėjo varžytuves: kiekvienas jų turėjo sugiedoti po giesmę Mergelei Marijai, o kitoje programos dalyje būta ir šviesių, linksmų dainų, ir šokių.
18-ą kartą organizuotame renginyje netrūko jaunimo. Prisišokusiems ir prisidainavusiems balso stygas šildė mėtų arbata, o jėgų teikė Julijos Žekonienės virta perlinių kruopų košė, kurios staiga atvėsus orui ne vienas norėjo ir pakartoti.
Tebevyksta gegužinės pamaldos
Pasak Joniškio kultūros centro Kirnaičių ir Jakiškių renginių režisieriaus Gedimino Andrašiūno, giesmių ir dainų Švč. Mergelei Marijai šventė vyks tol, kol kaime bus giedotojų. Kirnaičiuose nuo neatmenamų laikų vyksta gegužinių giedojimai: visą gegužės mėnesį kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, žmonės renkasi į klėtelę ir kartu meldžiasi bei gieda giesmes. Dar sueina nuo 5 iki 10 žmonių iš pačių Kirnaičių, prisijungia vienas kitas giedotojas iš Jakiškių, Beržininkų, Gasčiūnų. Vilčių tradicijai tęsti turima, nes tarp giesmininkų yra ir jaunesnio amžiaus žmonių, vienas jų – gasčiūniškis Simas Bubelis, ištikimas Kirnaičių folkloro kolektyvo „Klėčia“ narys.
Kol G. Andrašiūnas nebuvo įsigijęs senos klėtelės, gyventojai giesmes giedoti sueidavo paeiliui tai pas vieną, tai pas kitą į namus. Prieš 18 metų viskas pasikeitė – pirmą kartą sugužėta į jaukią sodybą su senoviniu pastatu. Tada buvo pasodintas ir stiprybę simbolizuojantis ąžuoliukas, kurį pašventino šviesaus atminimo monsinjoras Juozapas Dobilaitis.Į pirmąjį renginį klėtelėje prisijungti buvo pakviesti Joniškio rajono fokloro kolektyvai, vietos bažnyčių choristai, o po kelerių metų renginys išaugo į respublikinį. Kasmet sulaukiama vis naujų, dar nematytų ir negirdėtų, dalyvių pasirodymų.