
Naujausios
Politinis užnugaris stiprus
Iš perskirstytų lėšų didžiausia dalis – 40 tūkstančių eurų – atiteko "Saulėtekio" gimnazijai sporto salės remonto darbams atlikti. Šios gimnazijos Formaliojo skyriaus vedėjas Malik Agamalijev, su Artūro Visocko sąrašu "Dirbame miestui" išrinktas į Tarybą, yra Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, o to paties sąrašo atstovė bibliotekos-informacinio centro vedėja Rima Juškienė – Miesto ūkio ir plėtros komiteto pirmininkė.
Opozicinės liberalų frakcijos atstovas Vaidas Bacys pasiteiravo, kodėl Tarybos nariai nemato visų įstaigų vadovų prašymų. Ar tai reiškia, kad jie yra filtruojami?
"Šiaulių miesto savivaldybė tikrai gauna daug prašymų. Vieni yra tenkinami, kiti – ne. Be abejonės, yra filtrai", – patvirtino meras Artūras Visockas.
Politikai toliau klausinėjo, ar yra parengta tvarka, kaip prašymus reikia pateikti ir numatyti kriterijai, pagal kuriuos jie tenkinami arba ne. Tai leistų išvengti korupcijos ir įtakos atvejų.
Čia jau kantrybė trūko Administracijos direktoriui Antanui Bartuliui. "Klausykite, tikrai, Tarybos nariai turi kištis... Tai visiškai procedūrinis klausimas Administracijos veiklos. Jei mes visus juos atnešime vertinimui Tarybos nariams, kiek to racionalumo bus? Mes jums pateikiame, mūsų matymu, išdiskutuotą klausimą", – sudėjo akcentus direktorius.
Politikai priminė, kad Administracijos vadovas yra pavaldus Tarybai.
"Jis yra atskaitingas Tarybai ir jis tai padaro kartą per metus", – klaidino kolegas meras.
"Tarybos nario kompetencija skirti arba ne lėšas. Jei Tarybos narys net nežino apie egzistuojantį poreikį, jis negali įgyvendinti savo teisių. Aš kviesčiau visus prašymus padaryti viešus – tam tikrą sąrašą patalpinti tinklalapyje ir visa bendruomenė žinotų, koks yra įstaigų poreikis", – siūlė išeitį Giedrė Mendoza Herrera.
Danguolė Martinkienė pasiūlė sudaryti eilę, kokioms įstaigoms kokiems reikalams reikia lėšų ir jas skirti laikantis tokio sąrašo.
"Galiu priminti, kad tokia eilė buvo sudaryta. Tarkim, gatvių sąrašas, kurias žvyruotas reikia paversti į asfaltuotas", – palygino meras.
Politikams teko priminti, kad šiuo atveju kalbama apie švietimo įstaigas, ne gatves.
Neturi ryšių – neturėsi pinigų?
Po sprendimo priėmimo pakalbinta G. Mendoza Herrera priminė, kad dar vasario mėnesį prieš biudžeto svarstymą bendruomenės kreipėsi, kad jų poreikiai net nepristatyti politikams, ignoruojami.

"Aš žinau, kad yra įstaigų, kurios nebeteikia prašymų, nes jų niekas neteikia pinigams skirti. Tarybos nariai nežino, kokią dalį poreikio patenkina. "Saulėtekio" gimnazijai skirta pasiūlyta suma. Nežinome argumentų, kodėl. Tai buvo Administracijos sprendimas, automatu praeinantis į Tarybą. Mes neginame miestiečių interesų, nes apie juos net nežinome", – aiškino politikė.
Ji apgailestavo, kad vėliau bendruomenėms aiškinama, kad jų "direktorius mažai aktyvus". Tarybos narės nuomone, sistema yra ydinga, vienos įstaigos direktorius negali laimėti prieš kitą, kuris turi prieigą prie valdžios, ir negali gerinti savo bendruomenės veiklos aplinką. Gal todėl vienos švietimo įstaigos tampa išpuoselėtos, o kitoms trūksta valdžios dėmesio ir lėšų.
Iš perskirstytų lėšų didžiausia dalis – 40 tūkstančių eurų – atiteko "Saulėtekio" gimnazijai sporto salės remonto darbams atlikti.