
Naujausios
Arenos valdytojas naudos „negaudo“ ir automobilio neturi
Vakar Šiaulių arenos valdytojas Gintaras Radavičius, viešosios įstaigos „Pramogų sala“ generalinis direktorius, spaudos konferencijoje pagarsino 2014 metų veiklos ataskaitą. Arena dirba nuostolingai, o valdytojo atlyginimas sudaro 187 tūkstančius litų per metus. Valdytojas nuosavo automobilio neturi.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Ataskaita dviejų dalių
G. Radavičius apžvelgė nuveiktus darbus, nes esą iki šiol „tenka skaityti apie nebūtus dalykus“.
Pats ataskaitą surikiavo į „beletristinę dalį“ ir „įdomiausią“ finansinę.
Pernai arenoje įvyko 267 renginiai, žiūrovų sulaukta 195 tūkstančių.
Įvyko 63 sporto renginiai su 71 tūkstančiu žiūrovų, 32 kultūros renginiai su 77 tūkstančiais žiūrovų. Dar 172 renginiai surengti mažojoje konferencijų salėje, juose sulaukta 42 tūkstančių lankytojų.
„Kai kas bando piešti, jog arena statyta tik krepšiniui, mes jį gerbiame, bet ne vien krepšiniui ji skirta“, – teigė G. Radavičius.
Vardijo, jog vyksta ir žolės riedulio, rankinio, tinklinio ir kitos varžybos. Tradicija tampa žirgų konkūras, kitais metais planuojamas „futbolo mėnuo“.
Neslėpė, jog su krepšinio klubu „Šiauliai“ santykiai nėra šilti. Klubas neįstengia laiku sumokėti nuomos – 200 tūkstančių litų per metus. Anksčiau tiek surinkdavęs iš parduotų bilietų varžyboms, o dabar nebesurenka.
Pernai įkurtas verslo centras – patalpos nuomojamos 27 įmonėms.
„Kai miesto sporto mokyklos pasitraukė iš arenos, turėjome galvoti, kaip išgyventi“, – sakė G. Radavičius.
Vykdomos socialinės akcijos ir projektai. Nemokamai į renginius patenka kai kurių miesto ir regiono specialiųjų mokyklų auklėtiniai, neįgaliųjų klubų, asociacijų nariai.
Mažėja gyventojų – mažėja žiūrovų
Problema G. Radavičius įvardijo mažėjantį miesto gyventojų skaičių. Todėl mažėja ir žiūrovų.
Kita problema – konkurencija tarp šalies arenų. Koncertų organizatoriai, atlikėjai koncertiniams turams renkasi Vilniaus, Klaipėdos, Kauno arenas, kuriose gali surinkti po 10–15 tūkstančių žiūrovų.
„Aukso amžius“ buvęs iki 2011 metų, kol nebuvo pastatyta tiek arenų. Panevėžio arena jau išstumta, Šiaulių – stumiama. Tiek tūkstančių žiūrovų čia nėra, todėl bilietai gali kainuoti du kartus brangiau nei Vilniuje.
„Todėl dabar orientuojamės į regioną, į gyvenančius 100 kilometrų spinduliu ir galinčius atvažiuoti iki arenos per valandą“, – dalijosi arenos valdytojas.
„Įdomiausia“ dalis
Prieš savaitę „Šiaulių krašto“ publikacijoje „Kas gaudo arenos naudą?“ cituotas G. Radavičiaus teiginys, jog jis „mokesčių mokėtojams nieko nekainuoja“.
Tą patį pakartojo ir vakar. Dar pridūrė, jog ir „jokios naudos niekas negaudo.“
Kaip „patys viską užsidirba“, jeigu solidžią dalį pajamų sudaro Savivaldybės koncesijos mokestis?
Pajamų arena pernai gavo 3 milijonus litų. Iš jų 742 tūkstančiai litų yra Savivaldybės sumokamas koncesijos mokestis.
„Bet nuo jo sumokame PVM ir lieka tik per 600 tūkstančių litų“, – sakė G. Radavičius.
Piktinosi, kodėl visus taip domina šis mokestis? Kodėl neskaičiuojama, kiek Savivaldybės biudžetui kainuoja koncertų salė „Saulė“, Kultūros centras? Ar krepšinio klubo „Šiauliai“ rėmimas, iš kurio ataskaitos nereikalaujama.
Pabrėžė, jog koncesijos konkursą laimėjo „arenai prižiūrėti ir čia verslą vystyti“. Koncesija, jo žodžiais, buvo laimėta su vienu milijonu litų koncesijos mokesčio.
Bet susiderėta iki 742 tūkstančių litų, nes buvo sutarta, jog Savivaldybė 250 tūkstančių litų per metus mokės už sporto mokykloms nuomojamas patalpas.
„O dabar nieko nemoka, nes sporto mokyklos išsikraustė“, – aiškino G. Radavičius. Bet nekeliantis dėl to pretenzijų, nors galėtų.
Tai ar išgyventų be koncesijos mokesčio?
„Ne, nes pernai turėjome 36 tūkstančių litų nuostolį, – pripažino G. Radavičius. – Bet 2013 metais nuostolis sudarė 180 tūkstančių litų, nuostolį sumažinome.“
Atlyginimui solidžiai atsiriekia
Savivaldybės sutartis su arenos valdytoju yra tokia, kad, jo žodžiais, pats sau ir darbuotojams gali atlyginimus nustatinėti.
Pagal oficialią ataskaitą arenoje praėjusių metų pabaigoje buvo 20 darbuotojų. Dabar, G. Radavičiaus teigimu, yra tik 12.
Darbo užmokesčio fondas pernai sudarė 618 tūkstančių litų. Iš jų 259 tūkstančiai litų atriekti administracijos darbuotojų atlyginimams. Kiek jų dirbo 2014 metais, G. Radavičius negalėjo suskaičiuoti. Dabar jų yra aštuoni.
„Mano atlyginimas su mokesčiais – 180 tūkstančių litų per metus“, – pagarsino, bet oficialioje ataskaitoje generalinio direktoriaus atlyginimas įvardytas 187 tūkstančių litų. Per mėnesį – daugiau nei 15 tūkstančių litų
G. Radavičius pabrėžė, jog iš atlyginimo 10 tūkstančių litų per metus sumoka už tarnybinio automobilio naudojimą asmeniniais tikslais – „po darbo“.
„Asmeninio automobilio neturiu“, – sakė G. Radavičius.
Ataskaitoje nurodoma, jog arenos valdytojas pernai pardavė įstaigos automobilį už 70 tūkstančių litų ir įsigijo naują. Lizingo būdu per 5 metus už jį paklos 103 tūkstančius litų (be PVM).
„Šiaulių krašto“ klausiamas, ar, be arenos, turi kitų verslų, atsakė: „Taip, turiu, bet jie nesusiję su arena.“
Tik žmonai perleistas verslas – „Grožio salonas“ – arenoje veikia, salonui nuomojamos patalpos.
G. Radavičius apgailestavo, jog su partneriu Dariumi Balčiūnu įsteigė viešąją įstaigą arenai valdyti, o ne UAB-ą. Todėl esą yra nuolat atakuojamas, prilyginamas kone valstybės tarnautojui, nors yra verslininkas.
Ir paaiškino, jog „viešojoje įstaigoje, jeigu ir gautume pelną, dividendų negalime išsimokėti, viską turi investuoti į areną“.
Savivaldybė dar svarstys
Savivaldybės Turto valdymo skyriaus poskyrio vedėja Irena Krugiškienė yra arenos koncesijos sutarties vykdymo priežiūros komisijos narė.
Ji „Šiaulių kraštą“ informavo, jog Savivaldybė gavo arenos veiklos ataskaitą, bet komisija jos dar nesvarstė.
Miesto Tarybai gegužės 28 dieną bus teikiama tvirtinti nauja komisijos sudėtis. Iki šiol komisijai vadovaudavo Savivaldybės administracijos direktorius.
I. Krugiškienės teigimu, tik darbo užmokesčio fondo dydis nustatomas pagal sutartį. Investicijos taip pat turi būti derinamos.
„Buvo leista įsigyti kompiuterius, tam tikrą įrangą, bet apie automobilio pirkimą nebuvo nė kalbos“, – sakė I. Krugiškienė.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
VERTINIMAS: „Savo darbu esu patenkintas“, – teigia Gintaras Radavičius.
VALDYTOJAS: Gintaras Radavičius pabrėžia, jog laimėjo konkursą arenai prižiūrėti ir čia verslą vystyti – arena esanti kaip nauja, tik veikla vis nuostolinga.