„Busturo“ darbuotojai vėl mitingavo prie Šiaulių merijos

„Busturo“ darbuotojai vėl mitingavo prie Šiaulių merijos

„Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jai vėl mi­tin­ga­vo prie Šiau­lių me­ri­jos

Va­kar UAB „Bus­tu­ras“ dar­buo­to­jai ir juos pa­lai­kan­tys žmo­nės vėl rin­ko­si po Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės lan­gais, no­rė­da­mi iš­sa­ky­ti ne­pa­si­ten­ki­ni­mą ir bend­ro­vės, ir mies­to val­džia. Mi­tin­guo­to­jai skan­da­vo „Me­re, mes jū­sų lau­kia­me“, ta­čiau me­ras Ar­tū­ras Vi­soc­kas kaip ir praei­tą kar­tą pa­si­kal­bė­ti nei­šė­jo.

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

Di­džiau­sia pro­ble­ma – pa­gar­bos sto­ka

Pir­mą kar­tą to­je pa­čio­je vie­to­je „Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jai bu­vo su­si­rin­kę ge­gu­žės 16 die­ną, ta­čiau, pa­sak „Bus­tu­ro“ pro­fe­si­nės są­jun­gos „So­li­da­ru­mas“ pir­mi­nin­kės Al­mos Ste­po­na­vi­čie­nės, nie­kas per tą lai­ką ne­pa­si­kei­tė, dar­buo­to­jai bu­vo ir li­ko ne­ger­bia­mi.

„Mes tik no­ri­me, kad bū­tų ro­do­ma pa­gar­ba, kad vyk­tų so­cia­li­nis dia­lo­gas, kad ne­bū­tų da­ro­mas joks spau­di­mas, kad bū­tų įsi­klau­so­ma į dar­buo­to­jų rei­ka­la­vi­mus. Bet ma­to­me prie­šin­gą reak­ci­ją. Mums kal­ba apie kul­tū­rą su ke­lei­viais, o pa­tys ad­mi­nist­ra­ci­jos dar­buo­to­jai ga­li mus įžei­di­nė­ti, elg­tis ne­kul­tū­rin­gai ir nee­tiš­kai“, – sakė Trans­por­to dar­buo­to­jų fe­de­ra­ci­jos pir­mi­nin­kas Al­gir­das Mar­ke­vi­čius.

Mi­tin­guo­to­jai dės­tė ir ki­tas pro­ble­mas. Au­to­bu­sai pra­sti, nuo­lat gen­da, iš­va­žiuo­da­mas į marš­ru­tą ne­ži­nai, ar sėk­min­gai jį įveik­si. Vai­ruo­to­jai kal­ti­na me­cha­ni­kus, me­cha­ni­kai – pra­stus pir­ki­nius, tai yra au­to­bu­sus, nes kai ku­rie iš dirb­tu­vių be­veik neiš­va­žiuo­ja. Dėl pra­stų au­to­bu­sų ken­čia ir vai­ruo­to­jai, ir ke­lei­viai.

Prieš du mė­ne­sius iš „Bus­tu­ro“ išė­jęs me­cha­ni­kas Re­mi­gi­jus Šle­žas prie Sa­vi­val­dy­bės atė­jo pa­sa­ky­ti vi­sos tie­sos apie ne­se­niai įsi­gy­tus au­to­bu­sus, ku­riais taip džiau­gia­si me­ras.

„Jie yra ne­va­žiuo­jan­tys. Apie eko­lo­giš­ku­mą nė­ra jo­kios kal­bos, – tie­siai švie­siai rė­žė vy­ras. – Ge­rai va­žiuo­ja tik dy­ze­li­niai au­to­bu­sai, ku­rie bu­vo nu­pirk­ti iš Vo­kie­ti­jos.“

Kai Re­mi­gi­jus ban­dy­da­vo iš­dės­ty­ti pro­ble­mas bend­ro­vės di­rek­to­riui, su­lauk­da­vo tik prie­kaiš­tų, to­dėl at­si­ra­dus ga­li­my­bei išei­ti į ki­tą įmo­nę, taip ir pa­da­rė.

Ne­ten­ki­na dar­buo­to­jų ir at­ly­gi­ni­mai, gal to­dėl įmo­nė­je dir­ba dau­giau­siai pa­gy­ve­nę, nes jau­ni vy­rai už to­kias al­gas neiš­ga­li iš­lai­ky­ti šei­mų. Pa­sak A. Ste­po­na­vi­čie­nės, no­rint gau­ti 800 eu­rų į ran­kas, rei­kia dirb­ti be išei­gi­nių.

„Mums rei­kia šian­dien gy­ven­ti, o ne po 5 ar 10 me­tų. La­biau­siai no­ri­si to­le­ran­ci­jos, kad ei­tum į dar­bą už orų at­ly­gi­ni­mą, dirb­tum su sau­giu trans­por­tu ir ga­lė­tum ko­ky­biš­kai at­lik­ti dar­bą. Ta­da vai­ruo­to­jai ki­taip jau­sis, bus links­mes­ni ir su žmo­nė­mis ma­lo­nes­ni“, – sa­kė ne­se­niai „Bus­tu­re“ dir­ban­tis jau­nas vai­ruo­to­jas Vy­tau­tas.

Ta­čiau la­biau­siai žmo­nes liū­di­na ir skau­di­na įmo­nės ad­mi­nist­ra­ci­jos va­do­vų po­žiū­ris į dar­buo­to­ją, ne­no­ras iš­klau­sy­ti, su­pras­ti, ne­si­skai­ty­mas, mo­ra­li­za­vi­mas.

Už­ra­šai ant pla­ka­tų liu­di­jo, kad la­biau­siai dar­buo­to­jai ne­pa­ten­kin­ti bend­ro­vės ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi Vai­du Sei­rac­ku bei plėt­ros ir mar­ke­tin­go sky­riaus va­do­ve Ri­gi­ta Ti­jū­nai­tie­ne.

Me­ras ne­pa­si­ro­dė

Dar prieš ren­gia­mą ant­rą mi­tin­gą, pir­ma­die­nį, me­ras A. Vi­soc­kas pa­si­kvie­tė „Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jus, ban­dy­da­mas įti­kin­ti, kad mi­tin­gas ne­rei­ka­lin­gas, kad jis ne­pa­dės iš­spręs­ti pro­ble­mų. Iš anks­to įspė­jo, kad jei­gu mi­tin­gas vyks, jis nea­teis. Pa­ža­dą te­sė­jo.

A. Mar­ke­vi­čius sa­kė, kad me­ras el­gia­si aro­gan­tiš­kai, nei­šei­da­mas pa­si­kal­bė­ti su žmo­nė­mis, vis­gi vy­lė­si, kad dar iš­drįs pa­si­ro­dy­ti.

Prieš tris sa­vai­tes vy­ku­sia­me mi­tin­ge da­ly­va­vo bend­ro­vės ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius Vai­das Sei­rac­kas, tech­ni­kos di­rek­to­rius Sil­vas Ge­da­mins­kas. Šia­me mi­tin­ge iš bend­ro­vės ad­mi­nist­ra­ci­jos nie­ko ne­si­ma­tė.

Įsi­bė­gė­jus mi­tin­gui pra­dė­jo rink­tis Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės Ta­ry­bos na­riai. Kiek ato­kiau nuo mi­tin­guo­to­jų me­džio še­šė­ly­je sto­vi­nia­vo Alf­re­das Lan­kaus­kas, Ge­de­mi­nas Vyš­niaus­kas. Į mi­nią įsi­lie­ję De­nis Mi­cha­len­ko, Jo­nas Bart­kus ėmė šne­ku­čiuo­tis su mi­tin­guo­to­jais. Į skve­rą at­žings­nia­vęs me­ro se­kė­jas Gin­tau­tas Lu­ko­šai­tis priė­jo tie­siai prie kal­ban­čių­jų, no­rė­jo pa­si­sa­ky­ti, ta­čiau jo kal­bų mi­tin­guo­to­jai ne­no­riai klau­sė­si, pra­dė­jo šauk­ti, švilp­ti, ir Ta­ry­bos na­riui te­ko pa­si­trauk­ti į ša­lį.

Iš Sa­vi­val­dy­bės va­do­vų mi­tin­ge pa­si­ro­dė tik vi­ce­me­ras Do­mas Griš­ke­vi­čius.

Ne­pat­vir­ti­no ata­skai­tos

Va­kar vy­ku­sia­me mies­to Ta­ry­bos po­sė­dy­je svars­ty­ta „Bus­tu­ro“ va­do­vo V. Sei­rac­ko 2017 me­tų veik­los ata­skai­ta. Ji ne­bu­vo priim­ta: 11 Ta­ry­bos na­rių bal­sa­vo už, 14 su­si­lai­kė, vie­nas ne­bal­sa­vo.

Skelb­da­mas bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tus A. Vi­soc­kas ap­gai­les­ta­vo, kad „pro­gre­sas ne vi­sa­da su­pran­ta­mas“.

Pag­rin­di­nis trū­ku­mas, ku­rį įvar­di­jo pa­si­sa­kę ta­ry­bos na­riai, – ko­mu­ni­ka­ci­jos sto­ka.

„Bus­tu­re“ tre­čia­die­nį ap­si­lan­kęs A. Lan­kaus­kas bu­vo įsi­ti­ki­nęs, kad komp­ro­mi­są ga­li­ma ras­ti, te­rei­kia „nu­si­leis­ti iš aukš­ty­bių ir pa­si­kal­bė­ti su žmo­nė­mis“.

Me­ras sa­kė, kad dėl dau­gu­mos klau­si­mų yra su­tar­ta, vie­nin­te­lis neišsp­ręs­tas klau­si­mas – vie­na iš va­do­vių, ku­rios nu­ša­li­ni­mo trokš­ta dar­buo­to­jai. A. Vi­soc­kas sa­kė ne­sku­bąs priim­ti spren­di­mo šiuo klau­si­mu, nes bi­jo su­klys­ti.

J. Bart­kus klau­sė, ko­dėl jei­gu tik vie­nas klau­si­mas neišsp­ręs­tas, me­ras nei­šė­jo pa­si­kal­bė­ti su mi­tin­guo­to­jais, ta­čiau at­sa­ky­mo ne­su­lau­kė.

Ka­dan­gi V. Sei­rac­ko ata­skai­ta bu­vo ne­priim­ta, ky­la klau­si­mas, kaip bus to­liau. Mat lop­še­lių-dar­že­lių va­do­vėms, ku­rių veik­los ata­skai­tos bu­vo ne­priim­tos, gre­sia at­lei­di­mas iš dar­bo.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Šį kar­tą mi­tin­guo­to­jai bu­vo ne tik su bal­to­mis kau­kė­mis už­kli­juo­to­mis bur­no­mis, bet ir su dė­žė­mis ant gal­vų, no­rė­da­mi pa­ro­dy­ti, kad jų nie­kas ne­no­ri gir­dė­ti.

Di­džiau­sią ne­pa­si­ten­ki­ni­mą „Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jai reiš­kė bend­ro­vės ge­ne­ra­li­niu di­rek­to­riu­mi Vai­du Sei­rac­ku bei plėt­ros ir mar­ke­tin­go sky­riaus va­do­ve Ri­gi­ta Ti­jū­nai­tie­ne.

Va­kar „Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jai su­si­rin­ko į ant­rą mi­tin­gą, rei­ka­lau­da­mi pir­miau­sia pa­gar­bos.

Tarp mi­tin­guo­to­jų ir po­li­ti­kų ne­trū­ko karš­tų dis­ku­si­jų. Kai­rė­je – Trans­por­to dar­buo­to­jų fe­de­ra­ci­jos pir­mi­nin­kas Al­gir­das Mar­ke­vi­čius, cent­re – Ta­ry­bos na­rys Gin­tau­tas Lu­ko­šai­tis.

Bu­vęs „Bus­tu­ro“ dar­buo­to­jas Re­mi­gi­jus Šle­žas į mi­tin­gą atė­jo pa­sa­ky­ti vi­sos tie­sos apie mies­to au­to­bu­sus. Pa­sak jo, nors mies­to val­džia vis gi­ria­si ge­rais pir­ki­niais, ta­čiau nau­do­ti au­to­bu­sai tik išo­riš­kai gra­žūs, o iš tie­sų yra nuo­lat gen­dan­tys ir ter­šia ap­lin­ką.