Elektroninė avarija sustabdė politikus

Elektroninė avarija sustabdė politikus

Elektroninė avarija sustabdė politikus

Vakar Šiaulių miesto tarybos salėje sugedo elektroninio balsavimo sistema. Grįžti prie rankų kilnojimo politikams pasirodė per sunku – Tarybos posėdis žlugo. Pasiūlyta bent „padiskutuoti“ dėl buhalterinės apskaitos centralizavimo, nes salė buvo pilna – susirinko švietimo įstaigų vadovai. Bet jie į politinį cirką reagavo kojomis: „Tegu patys ir diskutuoja.“

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Įtampa nuo pat pradžių

Tarybos salė pilnutėlė – visuomenei skirtos vietos visos užimtos. Atėjo mokyklų, lopšelių-darželių, neformaliojo ugdymo įstaigų vadovai. Jie rengiasi protesto pareiškimams dėl įstaigų buhalterijų centralizavimo – jį siūloma taikyti nuo 2016 metų, o pradėti rengtis tuoj pat.

Kovai rengiasi ir politikai. Visiems aišku, jog centralizavimas bus svarbiausias darbotvarkės klausimas. Per jį paaiškės, kiek valdžios realiai dar turi socialdemokratai. Jie centralizavimui nepritaria, bet dauguma gali priversti Savivaldybės administraciją to imtis.

„Turiu pranešti, kad neveikia elektroninio balsavimo sistema, – informuoja meras Justinas Sartauskas. – Dėl tokios ekstremalios situacijos reikės balsuoti rankomis. Reikia išsirinkti balsų skaičiavimo komisiją.“

Kyla šurmulys: „Tai dirbsime iki žalios nakties.“

Šokis apie mikrofoną

Neveikia ir mikrofonai, iš savo vietų Tarybos nariai negali kalbėti.

„Turėsime du mikrofonus“, – paguodžia J. Sartauskas.

Vienas mikrofonas – mero rankose, antrasis – visiems kitiems. Ar kas prineš, ar teks patiems eiti prie mikrofono?

Skelbiama 10 minučių pertrauka mikrofono stovui pastatyti.

Liberalas Gintaras Karalevičius, pasipiktinęs netvarka, po pertraukos pareiškia, jog darbui nėra pasirengta ir frakcijos vardu siūlo posėdį atidėti.

Socialdemokratė Nijolė Budrytė oponuoja: „Baikit žaisti žaidimus. Visi garsiai kalbame, galime posėdį pradėti.“ Atsitraukdama nuo mikrofono, užkliūna ir nuverčia jo stovą.

„Darbietis“ Aidas Gedvilas pakelia stovą ir paragina vien dėl centralizavimo klausimo posėdį atidėti: „Aišku, dėl ko susirinkome, o klausimas neišdiskutuotas.“

Balsuojama, pakyla rankų miškas – daugumos balsais posėdis atidedamas. Dar nubalsuojama rinktis į posėdį kitą savaitę, ketvirtadienį.

Gal pasikalbėkime?

Konservatorius Vladas Damulevičius pasiūlo diskutuoti dėl švietimo bendruomenės išplatinto pareiškimo Tarybos nariams.

Švietimo įstaigų vadovai pareiškime vienareikšmiai pabrėžia, jog nepritaria skubotai teikiamam sprendimo projektui. Įstaigų vadovų nuomonės politikai nė neklausė.

Meras svarsto, jog galima būtų „pasikalbėti“. Kviečia į auditoriją, kurioje nereikės mikrofono.

Politikai suka auditorijos link, o įstaigų vadovai – iš Savivaldybės.

„Pirmiausia patys tegu pasižiūri, kaip dirba, – koks čia cirkas, kokia nepagarba kitiems“, – sako išeidamos iš salės įstaigų vadovės. Jos buvo pasirengusios viešai kalbėti, o ne „auditorijose“.

Viena iš jų, Ingrida Mazrimienė, Medelyno progimnazijos direktorė, rengėsi kalbėti mokyklų asociacijos vadovų vardu.

„Dėl kelių netinkamos apskaitos atvejų, visos įstaigos sulyginamos, – teigė direktorė. – Dėl kokio politiko pražangos, nesuniveliuojami visi politikai. Dabar gi bandoma teigti, jog mūsų buhalteriai blogai dirba. Išgyvenome krizę, patys savo finansus susitvarkėme, ir su buhalterių pagalba tai padarėme. Kas dabar atrinks, kuris buhalteris blogas, kuris geras?“

Florina Varkalienė, lopšelio-darželio „Pušelė“ vedėja, piktinasi, jog direktoriai „dirbs ir buhalterių darbą“ – lakstys parašų dėti į Savivaldybę. Jos žiniomis, Klaipėdos savivaldybė centralizavo buhalterinę apskaitą, o vėliau įstaigose vis tiek turėjo įsteigti apskaitininkų etatus.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.

SITUACIJA: Šiaulių miesto tarybos nariams išjungti mikrofonai, neveikia ir elektroninio balsavimo sistema.

NUOSTATA: Ingrida Mazrimienė, Medelyno progimnazijos direktorė, neketina eiti „pasikalbėti į auditoriją“ – vadovų vardu kalbės tik viešai.