Įveikti triukšmą mieste – misija neįmanoma

Įveikti triukšmą mieste – misija neįmanoma

Įveikti triukšmą mieste – misija neįmanoma

Šiaulių miesto savivaldybė sulaukė AB „Lietuvos geležinkeliai“ plano, kaip mažinti traukinių triukšmą mieste. Savivaldybės jis netenkina. Centrinėje miesto dalyje, kurią kerta geležinkelis, nenumatoma įrengti triukšmo mažinimo priemonių.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Miesto centrinės dalies neliečia

Savivaldybė yra paprašiusi triukšmo šaltinių valdytojų teikti priemonių planus, kaip mažinti triukšmą mieste.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romanas Kančauskas, kuris vadovauja Triukšmo prevencijos darbo grupei, vakar informavo apie bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atsiųstą planą.

R. Kančausko teigimu, planas teikiamas tik 2020– 2027 metams. Triukšmo mažinimo priemonės, tokios, kaip akustinės sienelės ir kitos, numatomos įrengti tik rekonstruojamose geležinkelio atkarpose.

„Miesto centrinė dalis į tą planą nepapuola, – sakė R. Kančauskas. – Rengiame raštą, kad tai mūsų netenkina.“

Geležinkelininkai tik vardija organizacines, technines priemones, susijusias su traukinių riedmenų, lokomotyvų atnaujinimu, švilpukų garsais. Dėl to esą geležinkelio triukšmas mažės ir mieste.

Kas kenčia, kas priprato

Geležinkelininkai, pasak R.Kančausko, yra nepatenkinti, kad Savivaldybės patvirtintose taisyklėse triukšmo priemonės turi būti įgyvendintos 150 metrų zonoje nuo triukšmo šaltinio. Be to, norėtų, kad į tą zoną iš viso nepatektų 20 metrų abipus geležinkelio.

„Geležinkelininkų argumentas – geležinkelis atsirado anksčiau, nei tose zonose buvo pastatyti namai, – sakė direktoriaus pavaduotojas. – Todėl mano, kad tai tik Savivaldybės problema.“

20 metrų zonoje nuo geležinkelio bėgių, pavyzdžiui, stovi Dubijos gatvės 56 namas. Jame gyvenančias keturias šeimas Savivaldybė dar šiais metais galėtų iškeldinti.

„Tačiau ne visi gyventojai sutinka, – sakė R. Kančauskas. – Dabar net yra parašę jiems įrengti vandentiekį, kanalizaciją.“

„Šiaulių kraštui“ šio namo viena gyventoja vakar tikino, jog tikrai išsikeltų: visas namas dreba, indai sekcijose skamba, virpa. Neįmanoma kentėti ir smarvės, dvelkiančios nuo lokomotyvų.

O kita gyventoja tikino, jog ir toliau gyventų, juolab kad namą apsišiltino.

R. Kančauskas mano, jog „triukšmas – realiai neišsprendžiama problema“. Reikia ir lėšų, kurių Savivaldybė stinga, ir namų renovacijos bei transporto organizavimo problemas spręsti. Automobilių eismas – pats didžiausias triukšmo šaltinis.

„Bet nei Tilžės gatvėje, nei Aušros alėjoje akustinių sienelių nepastatysi, plastikinių langų taip pat visiems nesudėsi“, – sakė R.Kančauskas.

Jono TAMULIO nuotr.

TRIUKŠMAS: Šis namas nuolat dreba nuo pravažiuojančių traukinių, vibracijos, bet ne visi jo gyventojai sutiktų išsikelti.