La­kuo­ti na­gai ar sti­lin­gos barz­dos – ne tik dėl gro­žio

La­kuo­ti na­gai ar sti­lin­gos barz­dos – ne tik dėl gro­žio

La­kuo­ti na­gai ar sti­lin­gos barz­dos – ne tik dėl gro­žio

Ne­se­niai praū­žu­sia­me pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­te bu­vo ga­li­ma ste­bė­ti ne tik įnir­tin­gas ko­vas aikš­te­lė­je, bet ir fut­bo­li­nin­kų šu­kuo­se­nas, barz­das ir ta­tui­ruo­tes. Gro­žis tam­pa neat­sie­ja­ma spor­to da­li­mi. Puo­šia­si leng­vaat­le­čiai, krep­ši­nin­kai, irk­luo­to­jai ir ki­tų spor­to ša­kų at­sto­vai. Ar gro­žis ga­li lem­ti per­ga­lę ir sėk­min­gą rek­la­mos kont­rak­tą?

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

Su­tei­kia pa­si­ti­kė­ji­mo

Lie­pos 14 die­ną Lat­vi­jo­je vy­ku­sia­me nak­ti­nia­me Jel­ga­vos pus­ma­ra­to­ny­je tarp mo­te­rų trium­fa­vo 22 me­tų leng­vaat­le­tė šiau­lie­tė Li­na Ki­ri­liuk. Nuo­to­lį bė­gi­kė įvei­kė per 1 va­lan­dą 21 mi­nu­tę, pa­ge­rin­da­ma as­me­ni­nį re­zul­ta­tą. Ne tik ge­ras lai­kas ir pir­moji vie­ta su­ža­vė­jo var­žy­bų žiū­ro­vus, bet ir įspū­din­ga mer­gi­nos iš­vaiz­da.

„Leng­vo­ji at­le­ti­ka yra spor­to ka­ra­lie­nė, tad mes, spor­ti­nin­kės, no­ri­me at­ro­dy­ti gra­žiai ir gat­vė­je, ir bė­gi­mo ta­ke­ly­je“, – sa­ko Li­na.

Ruoš­da­ma­si var­žy­boms Li­na ne­nau­do­ja kos­me­ti­kos – vis tiek vi­sa nu­te­kė­tų. Ta­čiau mer­gi­nai svar­bu, kad blaks­tie­nos, an­ta­kiai, na­gai ir šu­kuo­se­na at­ro­dy­tų ne­prie­kaiš­tin­gai. Li­nos kū­ną taip pat puo­šia ke­le­tas ne­di­de­lių, su­bti­lių ta­tui­ruo­čių.

„Ma­nau, kad kai ge­rai at­ro­dai, ge­rai ir jau­tie­si, o tai tu­ri įta­kos ir re­zul­ta­tams, su­tei­kia pa­si­ti­kė­ji­mo“, – įsi­ti­ki­nu­si leng­vaat­le­tė.

Leng­vą­ja at­le­ti­ka L. Ki­ri­liuk su­si­ža­vė­jo dar vai­kys­tė­je, nors ma­ma la­biau no­rė­jo, kad duk­ra tap­tų mu­zi­kan­te. Li­na tre­jus me­tus lan­kė mu­zi­kos mo­kyk­lą, mo­kė­si gro­ti for­te­pi­jo­nu ir akor­deo­nu, ta­čiau spor­tas nu­ga­lė­jo. Juo­lab kad ir tre­ne­riai sa­kė, kad mer­gai­tė tu­ri ta­len­tą.

„Ma­mai sa­ky­da­vau, kad ei­nu į mu­zi­kos mo­kyk­lą, o pa­ti už kup­ri­nės ir – į tre­ni­ruo­tę. Po mė­ne­sio ma­ma su­ži­no­jo, bu­vo pro­ble­mų“, – pri­si­mi­nu­si šyp­so­si Li­na. Il­gai­niui ma­ma su­si­tai­kė ir da­bar džiau­gia­si duk­ros pa­sie­ki­mais.

Pag­rin­di­nė Li­nos rung­tis il­gą lai­ką bu­vo 800 met­rų bė­gi­mas. Nu­bėg­ti pus­ma­ra­to­nį ir ma­ra­to­ną sva­jo­jo se­niai, ta­čiau spor­ti­nin­kės tre­ne­riai Ri­ta Raz­mai­tė ir Alek­sandr Ki­ta­nov sa­kė, kad tam rei­kia su­bręs­ti. Pa­ga­liau atė­jo lai­kas ir Li­na nu­bė­go jau ant­rą­jį sa­vo pus­ma­ra­to­nį. Tie­sa, pir­ma­sis bu­vo ne­leng­vas, ta­čiau da­bar jau­čia azar­tą tre­ni­ruo­tis to­liau ir ka­da nors įveik­ti ma­ra­to­ną. Pa­sak Li­nos, ruoš­tis il­giems bė­gi­mams yra leng­viau nei 800 met­rų ir jai tai la­biau pa­tin­ka.

L. Ki­ri­liuk ne tik pa­ti spor­tuo­ja, bet ir dir­ba tre­ne­re spor­to klu­be „Ven­ta Li­fe“. Dau­gu­ma klien­tų – žmo­nės, no­rin­tys nu­mes­ti svo­rio ir gra­žiai at­ro­dy­ti.

„Spor­tas da­bar la­bai pa­klau­sus. Anks­čiau bė­gant gat­ve praei­viai at­si­suk­da­mi žiū­rė­da­vo, da­bar to nė­ra, vis dau­giau su­tin­ku bė­gio­jan­čių žmo­nių“, – sa­ko Li­na.

Atei­ty­je Li­na no­rė­tų dirb­ti su vai­kais, au­gin­ti jau­nuo­sius ta­len­tus, tad jau šie­met ti­ki­si stu­di­juo­ti kū­no kul­tū­ros pe­da­go­gi­ką.

„Dau­ge­lis no­ri bū­ti gra­žūs“

Bai­da­ri­nin­kai Ed­vi­nas Ra­ma­naus­kas ir Au­ri­mas Lan­kas – vie­ni iš įspū­din­giau­siai at­ro­dan­čių šiau­lie­čių spor­ti­nin­kų.

A. Ra­ma­naus­kas sa­vo kū­no for­mų ir ta­tui­ruo­čių ne­su­reikš­mi­na, sa­ko, kad svar­biau­sia spor­tuojant yra re­zul­ta­tai, o ne tai, kaip at­ro­dai.

„Aiš­ku, kiek­vie­nam sma­gu su­lauk­ti komp­li­men­tų ir dėl re­zul­ta­tų, ir dėl iš­vaiz­dos. Mū­sų spor­to ša­ka rei­ka­lau­ja daug dar­bo irk­luo­jant, bė­gant kro­sus, dir­bant sa­lė­je su svo­riais, to­dėl kū­nai yra spor­tiš­ki. O dėl ta­tui­ruo­čių, tai jos šiais lai­kais la­bai po­pu­lia­rios, tur­būt 60 pro­cen­tų žmo­nių tu­ri bent vie­ną, kad ir ma­žą ta­tui­ruo­tę“, – įsi­ti­ki­nęs Ed­vi­nas.

E. Ra­ma­naus­kas sa­ko, kad kar­tu su ko­le­ga A. Lan­ku su­lau­kė ne vie­no pa­siū­ly­mo tap­ti rek­la­mos vei­dais, ke­liuo­se pro­jek­tuo­se yra net su­da­ly­va­vę.

„Irk­la­vi­mas nė­ra krep­ši­nis ar fut­bo­las, tai ir dė­me­sio mums kliū­va ma­žiau“, – sa­ko Ed­vi­nas ir pri­du­ria, kad dau­giau­siai dė­me­sio ir pa­siū­ly­mų ga­vo po pui­kaus pa­si­ro­dy­mo Rio de Ža­nei­ro olim­pia­do­je, ku­rio­je iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lius.

Dau­giau­siai dė­me­sio ir komp­li­men­tų bai­da­ri­nin­kai su­lau­kia iš mo­te­rų.

Dau­giau ga­li­my­bių bū­ti gra­žiems

Šiau­lie­tė šau­lė Kor­ne­li­ja Rač­kaus­kai­tė sa­ko, kad ne­ga­lė­tų į var­žy­bas va­žiuo­ti ne­plau­ta gal­va ir vi­siš­kai ne­pa­si­da­žiu­si. Šau­lė įsi­ti­ki­nu­si, kad tvar­kin­ga, gra­ži iš­vaiz­da su­tei­kia pa­si­ti­kė­ji­mo.

Kor­ne­li­ja sa­ko, kad il­gi na­gai šau­lėms ne­truk­do, o štai gau­siau pa­da­žy­tos blaks­tie­nos ke­lia šio­kių to­kių ne­pa­to­gu­mų, kai rei­kia pri­glaus­ti akį prie tai­kik­lio.

Šiau­lie­tė tre­ne­rė Ge­nu­tė Juo­die­nė, tre­ni­ruo­jan­ti žo­lės rie­du­li­nin­kes, sa­ko, kad lie­tu­vai­tės la­bai gra­žios ir tarp­tau­ti­niuo­se čem­pio­na­tuo­se iš­si­ski­ria iš ki­tų ko­man­dų.

Pa­sak tre­ne­rės, žo­lės rie­du­li­nin­kės prieš var­žy­bas ne­nau­do­ja de­ko­ra­ty­vios kos­me­ti­kos, tu­ri iš­si­seg­ti ir nu­siim­ti vi­sus pa­puo­ša­lus. Ta­čiau gra­žiai at­ro­dy­ti mer­gi­noms vis tiek no­ri­si, tad sten­gia­si įdo­miau su­si­riš­ti, su­si­pin­ti plau­kus. Nė­ra ap­ri­bo­ji­mų ir dėl ma­ni­kiū­ro.

Ne­se­niai vy­ku­sia­me Eu­ro­pos čem­pio­na­te Če­ki­jo­je žo­lės rie­du­li­nin­kės bu­vo vi­sos vie­no­dai su­si­py­nu­sios plau­kus ir dau­ge­lį tai su­ža­vė­jo.

Rau­me­nin­gais kū­nais, šu­kuo­se­no­mis, iš­puo­se­lė­to­mis barz­do­mis ir ta­tui­ruo­tė­mis nuo fut­bo­li­nin­kų neat­si­lie­ka ir reg­bi­nin­kai.

Pa­sak reg­bio klu­bo „Balt­rex-Šiau­liai“ di­rek­to­riaus Ed­mun­do Šča­vins­ko, jei­gu spor­ti­nin­kui no­ri­si gra­žiai at­ro­dy­ti, jis dėl to jau­čia­si ge­rai, tai gal­būt tu­ri įta­kos ir jo spor­ti­niams re­zul­ta­tams.

E. Šča­vins­kas at­krei­pia dė­me­sį, kad spor­ti­nin­kai vis dau­giau dė­me­sio ski­ria ir ap­ran­gai, kad ji bū­tų ne tik pa­to­gi, bet ir gra­ži, iš­ryš­ki­nan­ti rau­me­nis.

„Gra­žūs žmo­nės trau­kia dė­me­sį, pri­trau­kia dau­giau žiū­ro­vų, sir­ga­lių“, – ma­no Ed­mun­das. Reg­bi­nin­kai ne kar­tą yra ta­pę rek­la­mos vei­dais. „Tai yra tri­pu­sė nau­da. Lai­mi ir reg­bis, ir žai­dė­jas, ir rė­mė­jai gau­na rek­la­mą“, – sa­ko tre­ne­ris.

Vy­tau­to RUŠ­KIO nuo­tr.

22 me­tų leng­vaat­le­tė Li­na Ki­ri­liuk sa­ko, kad gra­ži iš­vaiz­da su­tei­kia dau­giau pa­si­ti­kė­ji­mo, ku­ris pa­de­da siek­ti aukš­tų re­zul­ta­tų.

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Bai­da­ri­nin­kas Ed­vi­nas Ra­ma­naus­kas sa­ko, kad dė­me­sys ir komp­li­men­tai ma­lo­nūs, ta­čiau sa­vo rau­me­nin­go kū­no ir ta­tui­ruo­čių ne­su­reikš­mi­na: rau­me­nys – sun­kaus dar­bo re­zul­ta­tas, o ta­tui­ruo­tė­mis da­bar puo­šia­si daž­nas.

 

KO­MEN­TA­RAS

As­me­ni­nė nuo­tr.

Ir rau­do­nas na­gų la­kas ga­li bū­ti svar­bus prieš var­žo­ves

Spor­to psi­cho­lo­gė Ais­tė ŽE­MAI­TY­TĖ:

– Kai pa­ti­ria­me po­zi­ty­vius įspū­džius, iš­si­ski­ria en­dor­fi­nai (lai­mės hor­mo­nai) – tai­gi, sa­vi­jau­ta pa­ge­rė­ja.

Tai, kas gra­žu, yra pa­trauk­lu. Ha­lo efek­tas nu­sa­ko, kad gro­žis sie­ja­mas ir su ki­to­mis at­ri­bu­ci­jo­mis, to­kio­mis kaip pro­tin­gu­mas, ga­bu­mas, drau­giš­ku­mas, nuo­šir­du­mas. Spor­ti­nin­kai ar­ba tai su­ži­no iš spe­cia­lis­tų, ar­ba tai da­ro in­tui­ty­viai.

Psi­cho­lo­gai Ol­son ir Mars­huetz Ha­lo efek­tą įvar­di­ja kaip su­vo­ki­mo iš­krei­pi­mą įver­ti­nant žmo­gų pa­gal pa­trauk­lu­mą. Spor­to srityje jau se­niai ži­no­ma, kad tei­sė­jai, esant vie­no­dam pa­si­ro­dy­mui, per­ga­lę ga­li skir­ti pa­gal ša­lu­ti­nius fak­to­rius, iš ku­rių vie­nas yra gro­žis, pa­trauk­lu­mas.

Pat­rauk­les­ni at­le­tai pa­ten­ka daž­niau į žur­na­lis­tų ob­jek­ty­vą, tai­gi, tu­ri dau­giau se­kė­jų so­cia­li­niuo­se tink­luo­se, yra nau­din­ges­ni rek­la­mi­nių vei­dų ieš­kan­čioms įmo­nėms.

Ga­lų ga­le yra pa­pras­tų prie­žas­čių – taip at­ro­dy­ti pa­pra­šo ženk­lai (rė­mė­jai), su ku­riais spor­ti­nin­kai su­da­ro bend­ra­dar­bia­vi­mo su­tar­tis.

Yra ir dar vie­na tie­sa – gra­žus spor­ti­nin­kas tu­ri svei­kus plau­kus ir svei­ką odą, o tai pa­sie­kia­ma ne tik vi­di­nė­mis, bet ir išo­ri­nė­mis prie­mo­nė­mis, ku­rios lei­džia or­ga­niz­mui tu­ri­mus re­sur­sus pa­nau­do­ti ki­tiems or­ga­nams at­si­kur­ti ląs­te­lių lyg­me­niu.

To­kios de­ta­lės kaip ta­tui­ruo­tės vy­rams ir mo­te­rims ga­li tar­nau­ti kaip mo­ty­vuo­jan­čios prie­mo­nės. Pa­vyz­džiui, te­ni­si­nin­kas S. Waw­rin­ka tu­ri ai­rių ra­šy­to­jo Sa­mue­lio Bec­ke­to ta­tui­ruo­tę, ku­ri pa­de­da jam at­si­sto­ti dar vie­ną kar­tą, o mer­gi­nų rau­do­nų na­gų ma­ni­kiū­ras ga­li bū­ti nau­do­ja­mas var­žo­vėms su­kel­ti dar di­des­nį ad­re­na­li­no kie­kį, tai reiš­kia pa­pil­do­mą įtam­pą ir ga­li­mą iš­ve­di­mą iš op­ti­ma­lios bū­se­nos.

Tai­gi, prie­žas­čių ga­li bū­ti pa­čių įvai­riau­sių.