
Naujausios
Mokyklos sulauks naujų langų
Vakar Šiaulių miesto taryba po ilgų ginčų apsisprendė sudėti naujus langus tose bendrojo lavinimo mokyklose, kuriose jie dar nepakeisti. Už borto kol kas liko neformaliojo ugdymo įstaigos, išskyrus vieną.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Langams davė, kiemai palauks
Naujų langų sulauks Vijolių vidurinė, „Santarvės“ vidurinė, „Rasos“, Ragainės, Rėkyvos progimnazijos ir Dainų muzikos mokykla.
Lėšų reikės 2,3 milijono litų. Juos numatyta atriekti iš dividendų, kuriuos sumokės Savivaldybės bendrovės.
Didžiąją jų dalį – 2 milijonus litų – ketinama atseikėti iš bendrovės „Šiaulių energija“ pelno. Pernai šilumos tiekėjai uždirbo 11 milijonų litų pelno.
Darbo partijos frakcija ketino siūlyti iš to šilumininkų pelno dar porą milijonų nurėžti ir švietimo įstaigų bei daugiabučių kiemų remontui. Bet siūlymą laikinai atsiėmė.
Frakcijos lyderis Aidas Gedvilas aiškino: „Tai būtų vienas geriausių darbų, kuriuos galime atlikti, bet neradome kalbos su socialdemokratais, ieškosime kitų remiančių.“
Daugiabučių kiemų remontui šiemet iš biudžeto jau yra skirta per 700 tūkstančių litų.
„Šiaulių kraštui" meras J. Sartauskas darbiečių siūlymą įvardijo populistiniu. Jo teigimu, daugiau dividendų semti iš „Šiaulių energijos“ negalima. Įmonei reikia lėšų savo projektams vykdyti – naujų biokatilų statybai ir vamzdynų rekonstrukcijai.
Neformaliojo ugdymo įstaigos palauks
Politikai trečią kartą svarstė mokyklų langų keitimo klausimą. Rinkosi iš kelių alternatyvų. Iš pradžių jų buvo net trys. Bet vieną patys siūlytojai – konservatoriai ir liberalai – atšaukė, nes langus keisti siūlė iš paskolos, o skolų limitas yra išsemtas.
Pritarta Savivaldybės administracijos pasiūlytam variantui. Atmestas nepriklausomo Tarybos nario Artūro Visocko siūlymas.
A. Visockas teikė sprendimo projektą pakeisti langus tose pačiose mokyklose, kaip Savivaldybės administracija, išskyrus vieną – „Rasos“ progimnaziją. Esą jos likimas neaiškus: mokinių gali mažėti, o pastatas – didžiulis. Čia langams pakeisti reikėtų per 700 tūkstančių litų.
Dar siūlė sąrašą papildyti trimis neformaliojo ugdymo centrais: Jaunųjų technikų, Jaunųjų turistų ir Jaunųjų gamtininkų.
A. Visocko skaičiavimu, išmetus „Rasos“ progimnaziją, visiems kitiems langams pakeisti reikėtų apie 2 milijonų litų. Jų siūlė rasti miesto biudžete, nes, VMI duomenimis, vien per pirmą ketvirtį įplaukę 2,7 milijono litų daugiau pajamų nei planuota.
Panašų, kaip A. Visocko, sąrašą prieš mėnesį teikė ir Savivaldybės administracija. Bet politikų pritarimo nesulaukus, jis buvo „sutrumpintas“. Savivaldybėje vėl atgijo svarstymai, į kokius pastatus „sukilnoti“ neformaliojo ugdymo centrus.
Vakar politikai jau vieni kitus ragino sudėti langus visoms mokykloms, tarp jų ir neformaliojo ugdymo centrams.
Jaunųjų technikų centro bendruomenės atstovas Aidas Zaloga klausė, ar politikai supranta, kokią sumaištį kelia vis „kilnodami“ centrus.
Jis priminė, jog prieš 30 metų Jaunųjų technikų centro pastatas statytas būtent šiai veiklai ir jai yra pritaikytas. Remonto nesulaukia, nors seniai įrašytas į Savivaldybės strateginį planą kaip remontuotinas.
Meras Tarybos narius įtikino, jog sprendimą dėl neformaliojo ugdymo įstaigų langų galima ir vėliau priimti.
„Per vasarą būtinai reikia suremontuoti bendrojo lavinimo mokyklas, – teigė J. Sartauskas. – O neformaliojo ugdymo įstaigose galima keisti langus ir spalį.“
Gegužę, kai bus aišku, ar yra viršplaninių biudžeto pajamų, jis pažadėjo teikti Tarybai sprendimo projektą ir dėl neformaliojo ugdymo įstaigų langų.
SPRENDIMAS: Šią vasarą bus pakeisti šešių miesto mokyklų langai.