Sukamos galvos dėl išmokų seniūnaičiams

Sukamos galvos dėl išmokų seniūnaičiams

Sukamos galvos dėl išmokų seniūnaičiams

Nuo šių metų seniūnaičiai gali gauti vadinamąsias kanceliarines išmokas. Bet nė viena apskrities savivaldybė jų nemoka. Dabar tik pradės svarstyti, ar gali jas mokėti ir kokio dydžio.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Reikalauja tvarkos

Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje Jonas Novogreckis visoms septynioms apskrities savivaldybėms surašė reikalavimus nustatyti išmokų dydį ir patvirtinti atsiskaitymo už jas tvarką.

Pagal Vietos savivaldos įstatymo nuostatas išmokos, skiriamos seniūnaičiui su jo, kaip seniūnaičio, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto išlaidoms apmokėti.

Seniūnaičiai seniūnijose dabar darbuojasi be jokio atlygio – visuomeniniais pagrindais.

J. Novogreckis „Šiaulių kraštui“ aiškino, jog nereikalauja, kad išmokos seniūnaičiams būtų mokamos.

„Pinigai ir kada juos mokės – ne mano kompetencija – savivaldybių, – teigė Vyriausybės atstovas. – Reikalauju tik nustatyti išmokos dydį ir atsiskaitymo tvarką. Gali ir nemokėti, gal svarstant kitų metų biudžetą ras pinigų.“

Savivaldybėse vadinamosios kanceliarinės išmokos atsiskaitytinai dabar yra mokamos tik savivaldybių tarybų nariams. Vienose jos sudaro  400 (Šiaulių rajone) ar per 500 litų (Šiaulių mieste).

Reikia kompensuoti

Šiaulių miesto Medelyno seniūnijos seniūnas Vaclovas Kardašius mano, jog reikia kompensuoti seniūnaičiams išlaidas.

„Turi jie tų išlaidų, – teigia seniūnas. – Naudoja asmeninius telefonus, žmonės jiems skambina, turi atsiliepti. Transporto išlaidų taip pat turi, tik gal ne tiek, kiek kaimiškosiose seniūnijose. Du mūsų seniūnaičiai yra Savivaldybės komisijų nariai, važinėja į posėdžius Savivaldybėje.“

Šiauliuose yra tik dvi seniūnijos, dirba iš viso 7 seniūnaičiai.

V. Kardašius Medelyno seniūnaičių darbu patenkintas, jie dirba jau antrą kadenciją.

„Renkamės į sueigas, jokio sprendimo be jų nepriimu", – sakė seniūnas.

Bus tvarka – atneš ir čekį

Apskrities rajonų savivaldybėse seniūnaičių yra kelis kartus daugiau nei Šiauliuose.

Šiaulių rajone, pavyzdžiui, – 50, Akmenės rajone – 48 seniūnaičiai. Šių rajonų merai jau yra paprašę, kad Vyriausybės atstovas reikalavimo vykdymą atidėtų.

„Pirmiausia dar turime išsiaiškinti, kiek seniūnaičiai tų išlaidų turi, koks yra išmokų poreikis“, – sakė Algimantas Gaubas, Šiaulių rajono meras.

Nors Vyriausybės atstovas aiškina, jog svarbu tik tvarką nustatyti, mero nuomone, tvarka ir pinigai neatsiejami vienas nuo kito.

„Kai tik atsiras tas tvarkos aprašas su išmokos dydžiu, neišvengiamai seniūnaičiai ateis pas mus su čekiais ir turėsime juos apmokėti, – teigė meras. – Ir tuo mūsų galimybės mokėti ar nemokėti baigsis.“

Gali ir nemokėti

Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas mano kiek kitaip.

„Įstatymas numato tik galimybę mokėti, – pabrėžė meras. – Dar spręsime, ar mokėsime.“

V. Mitrofanovas linkęs sekti Kauno pavyzdžiu. Kaune seniūnaičiams yra išdalyti Savivaldybės mobilieji telefonai su kortelėmis nemokamiems pokalbiams.

Rajono savivaldybė turinti palankių sutarčių su telekomunikacijų kompanijomis.

„Vienas iš variantų būtų padalyti tokias korteles, kitas – nustatyti konkrečią išmoką, pavyzdžiui, 25 litus per mėnesį – sakė meras. – O važinėti seniūnaitijose nėra kur, juolab į Savivaldybę – viską dabar galima spręsti internetu.“

Algimanto BRIKO nuotr.

REIKALAVIMAS. Vyriausybės atstovas Jonas Novogreckis reikalauja, kad savivaldybės nustatytų išmokų seniūnaičiams dydį ir atsiskaitymo tvarką.