
Naujausios

Apsukę keletą ratų miesto gatvėmis, kuriomis leidžiamas sunkiasvorio transporto eismas, žemdirbiai apie 13 valandą su savo technika vis dėlto suriedėjo į Šiaulių rajono savivaldybės kiemą, kurio aikštelė buvo palikta laisva nuo pat ryto, kad protestuotojai galėtų suvažiuoti ir išreikšti savo poziciją taikioje akcijoje dėl žemdirbių situacijos Lietuvoje. Išrikiuota aikštelėje technika eismo netrukdė, protestuotojus stebėjo policijos ekipažai.
Šiaulių rajono vadovai pasitiko suvažiavusius ūkininkus. Meras Antanas Bezaras, pats daug metų ūkininkaujantis Šiaulių rajone, teigė, kad žemdirbiai privalo turėti galimybę išreikšti savo poziciją, nors jų situacija nelabai priklauso nuo Šiaulių rajono valdžios sprendimų.
Žemdirbių atstovai kalbėjo, kad juos žlugdo ketinimai didinti mokesčius ir skaudina visuomenės požiūris esą jie gyvena lengvatomis. Kelis dešimtmečius Šiaulių rajone prie Gruzdžių ūkininkaujantis Edas Sasnauskas teigė, kad žemdirbiai šia akcija nori parodyti, jog nėra išlaikytiniai. Kokias žemdirbiai turi lengvatas, išskyrus dyzeliniam kurui – klausė ūkininkas. "Mes prasiskolinę bankams, traktoriai bankams užstatyti. Kas toliau?“.
Ūkininkai kalbėjo, kad jų tikslas – siekti, kad į mokesčius būtų pasižiūrėta sistemiškai, diskutuojant ir matant, kaip mokesčiai atsilieps konkurencingumui, kaip Lietuvos žemdirbiai galės konkuruoti su kitų Europos šalių ūkininkais! Buvo pastebėta, kad į Lietuvą jau dabar gali laisvai įvažiuoti grūdai iš Ukrainos, kur reikalavimai ir savikaina yra visai kiti, nei Lietuvoje. Buvo perspėta, kad eksperimentai su Lietuvos kaimu atsirūgs ne tik žemdirbiams, bet ir visai šalies visuomenei.
Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius kalbėjo, kad žemdirbiai tapo politikos įkaitais. Tie žemdirbiai, kurie šiandien yra Seime, negali apginti kitų, nes jiems akimirksniu būtų prikišama, kad gina savo asmeninius interesus.
„Tokios akcijos, pasirodo, reikalingos, nes žemdirbių pageidavimai Seime išgirsti“, – kalbėjo meras Antanas Bezaras.
Jis sakė, jog įtakoti Šiaulių miesto vadovų sprendimo neleisti su traktoriais įvažiuoti į miestą, negalėjo, tačiau visi žemdirbiai buvo laukiami Savivaldybės kieme ir specialiai jiems buvo paliktas laisvas kiemas.
Savivaldybės vadovams buvo įteikti akcijoje dalyvavusių žemdirbių parašai su reikalavimais atsižvelgti į žemdirbių situaciją ir nedidinti mokesčių.
Taiki Šiaulių rajono žemdirbių akcija buvo palydėta dalyvavusiųjų plojimais. Išsiskirstydami protestuotojai išsinešė ir atsivežtą žalią „grabą“, kuris simbolizavo mirštantį kaimą.
Šiaulių apskrities policijos atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė informavo, kad policija neužfiksavo jokių eismo incidentų, kuriuos būtų sukėlę į miestą suvažiavę traktoriai. Akcija buvo stebima ir filmuojama, policija įvertins surinktą medžiagą ir spręs, ar nebuvo pažeistas Susirinkimų įstatymas.
Apie tai, kaip vyko akcija kituose apskrities rajonuose, skaitykite šios dienos "Šiaulių krašto" laikraštyje
