
Naujausios
Pirma vieta Joniškio rajone konkurse „Metų ūkis 2019 “ skirta Raimondai ir Donatui Dovilčiams iš Daukšių (Žagarės seniūnija), antra – Eglei ir Tomui Ramonams iš Padirvonių kaimo (Joniškio seniūnija), trečia vieta įvertinti Eugenija ir Vytautas Miliškevičiai iš Kirnaičių kaimo (Kepalių seniūnija).
Pirmosios vietos laimėtojas Donatas Doviltis pradėjo ūkininkauti kartu su broliu Jonu. Buvę automobilių remonto meistrai pasidalino 20 hektarų žemės Petraičiuose bei Rukuižiuose, ir pradėjo plušėti. Ir iki šiol jie dirba pasidalindami darbus: vienas žemę paruošia, sėja, kitas derlių nuima. Daukšių ir apylinkių žemės ne tokios derlingos, kaip arčiau Joniškio, bet taikydami naujausias technologijas ūkininkai pasiekia neprasto derliaus. Nors buvo ir labai sausringi metai, šiemet iš hektaro prikūlė iki šešių tonų kviečių. R. Ir D. Dovilčiai augina kvietrugius, mežius, rapsus, bulves.
Antros vietos laimėtojas Tomas Ramonas pagal profesiją – informacinių technologijų inžinierius, bet nuo 18 metų iš tėvų gavęs dovanų 24 hektarų žemės jos neapleido. Dabar jis su žmona Egle ne tik rūpinasi ūkiu, bet tapęs kariškiu dirba Šiaulių Zoknių aviacijos bazėje. Šeima šiuo metu jau valdo 40 hektarų nuosavos žemės, dar tiek pat nuomoja.
Jaunas vyras daug metų ūkyje dirbo kartu su tėčiu. Išmoko valdyti traktorių, kombainą, sunkvežimius su priekabomis, net ir suvirintojo darbus atlieka pats. Ūkininkas sako, kad per daugiau kaip dešimt metų iš savo ūkio pajėgė uždirbti tiek, jog sugebėjo įsigyti sodybą mieste.
Trečiosios vietos laimėtojai Eugenija ir Vytautas Miliškevičiai iš Kirnaičių kaimo ūkininkauja nuo 1994 metų. Jie bene vieninteliai ūkininkai rajone, kurei taiko naują žemdirbystės metodiką – tiesioginę sėją į neartą dirvą ir jau turi kuo pasidžiaugti: pasėtos pupos užderėjo taip pat, kaip kitų ūininkų augintos suartoje dirvoje. O nauja technologija leidžia sutaupyti kuro technikai, nereikia plūgų, kultivatoriaus. Šeima dirba 30 hetarų nuosavos ir 75 hektarus nuomojamos žemės.
Konkursas „Metų ūkis“, kurį organizuoja Lietuvos ūkininkų daugija, vyko jau 26-ą kartą. Jo tikslas – skatinti žemdirbius pažangiai ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau tvarkytis savo ūkyje.
Laimėtojais pripažįstami ūkiai, rajoninių vertinimo komisijų sprendimu surinkę daugiausia balų. Kiekviename rajone išaiškinami trys geriausi ūkiai.