
Naujausios
KOMENTARAS
Ar sustabdys politines ambicijas greičio matuoklis?
Rūta JANKUVIENĖ
Šiaulių miesto taryba šiandien renkasi į posėdį. Meras Artūras Visockas kviečia dalyvauti ir miestiečius. Ką politikai parodys – dar vieną politinio cirko spektaklį be bilietų ar pagaliau imsis miesto reikalų?
Trečią mėnesį jie sprendžia praktiškai vienintelį klausimą – kas yra Tarybos dauguma? Galynėjasi – ką gali dauguma, ko negali, ką gali meras.
O miestas laukia. Kone pusšimčio sprendimų priėmimas yra atidėliojamas ne vieną mėnesį.
Vyriausiasis policijos komisariatas laukia, kada bus perduotas dar gruodį Savivaldybės nupirktas policijai greičio matuoklis.
Neįgaliesiems gyventojams reikia liftų, laiptų kopiklių – jie įsigyti, bet neperduodami įrengti.
Šiemet turinčio vykti „Saulės žiedo“ festivalio rengėjai nuo pernai gegužės prašo Savivaldybės paramos. Prašymą ketinama tenkinti, bet sprendimo projektas skirti lėšas antrą mėnesį kabo Tarybos darbotvarkėje.
2,4 milijono eurų Kelių programos lėšų reikia paskirstyti gatvėms remontuoti, asfaltuoti, šaligatviams tvarkyti. Nėra sprendimo, nėra kaip Savivaldybei skelbti rangos konkursų, o pavasaris jau ant nosies.
Kultūros centro renovacijai reikia papildomų 3,7 milijono eurų – laukiama Tarybos palaiminimo skirti lėšas iš Savivaldybės biudžeto.
Yra galimybė teikti paraišką gauti paramos viešųjų pastatų renovacijai – vėlgi reikia Tarybos sprendimo, ką renovuoti? Savivaldybės Administracija siūlo prioritetą teikti „Delfino“ plaukimo mokyklai.
Aukštųjų mokyklų likimas neaiškus. Šiaulių universitetas, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaurės Lietuvos kolegija laukia, kokios bus miesto valdžios nuostatos, parama, bendradarbiavimo sutartys.
Bet politikai šiemet iš esmės sugebėjo išspręsti tik vieną klausimą – šiųmetinio Savivaldybės biudžeto. Tik dėl jo buvo sudarytos laikinos paliaubos. Bet ir biudžeto klausimas iki galo neišspręstas – liko nepaskirstyta 7,4 milijono eurų.
Praeitą savaitę „protokoliniu sprendimu“ buvo sutarta, jog šių milijonų panaudojimo klausimą spręs artimiausiame posėdyje. Ar spręs šiandien, neaišku.
Politikai žodžiais vieni kitiems įrodinėja, jog laikas pradėti dirbti miesto labui. Spaudos konferencijų maratone aiškina, jog problemų daugybė.
Tarybai dirbti liko dveji metai – pusė kadencijos praktiškai jau praėjo. Kas nuveikta miesto labui? Kas įsimintinesnio, be skandalų, įvyko?
Metus prasistumdyta su Administracijos reforma, dabar stumdomasi su Tarybos „reforma“.
A. Visockas, kviesdamas miestiečius į Tarybos posėdį tikina: „miesto vadovai džiaugiasi vis labiau augančiu šiauliečių įsitraukimu į sprendimų priėmimo procesą.“ Apie kokius vadovus kalbama, kai valdžios viršūnėje yra likęs tik vienas meras? Ir į kokius procesus kviečiama įsitraukti?
Palaikyti merą, kuris tikina dirbantis miestui, bet neįstengia ar nemoka suvaldyti procesų nė pačioje Taryboje?
Palaikyti Tarybos narių, kurie taip pat deklaruoja norą dirbti Šiauliams, bet politinėmis ambicijomis nenusileidžia merui?
Šiauliai matė įvairių merų, vicemerų, administracijos direktorių, pavaduotojų. Buvo ir atstatydintųjų – ir dėl politinių intrigų, ir dėl nesugebėjimo dirbti.
Miesto Taryboje kairiosios ir dešiniosios jėgos tai keitėsi valdžios postuose, tai jungėsi.
Bet tokio politinio chaoso dar nėra buvę. Šiauliai, atrodo, bus pavyzdys Vietos savivaldos įstatymo spragoms lopyti. Kol merą rinkdavo Tarybos, viskas buvo aišku – jis buvo daugumos lyderis.
O dabar Šiauliuose meras kieno lyderis – opozicijos? Ar nesutikdamas su dauguma jis turi likti neutralus?
Sakoma, jog ir iš chaoso išsirutulioja vienokia ar kitokia tvarka. Lieka tikėtis.