
Naujausios
Mohikanas gali griūti
Šiaulių miesto socialdemokratų kovose skyriaus lyderiui Edvardui Žakariui iškilo grėsmė netekti partinio bilieto. Partinės etikos sargai nutarė, jog E. Žakaris nusipelnė pašalinimo. Tai spręs partijos taryba, kuri renkasi rytoj prieš įvyksiantį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavimą.
Rūta JANKUVIENĖ
ruta@skrastas.lt
Rinkimai buvo neteisėti
LSDP Etikos ir procedūrų komisija balandžio 21 dieną nutarė rekomenduoti LSDP tarybai pripažinti Šiaulių miesto skyriaus konferencijoje vykusius skyriaus pirmininko ir pavaduotojo rinkimus negaliojančiais ir šalinti iš partijos Edvardą Žakarį už statuto nesilaikymą ir pažeidimą.
Etikos komisijos pirmininkas Donatas Augulis išvykęs į užsienį. Komentuoti sprendimą sutiko komisijos narys Vaidas Janulevičius, kuris posėdyje pristatė šiauliečių klausimą.
„E. Žakaris pagal statutą negalėjo dalyvauti partijos skyriaus pirmininko rinkimuose, nes turi galiojančią nuobaudą – papeikimą, – sakė „Šiaulių kraštui“ V. Janulevičius. – Tai šiurkštus pažeidimas. Mums kelia nerimą ir skyriaus nariai, kurie už jį balsavo nepaisydami statuto reikalavimų.“
E. Žakaris komisijos posėdyje nedalyvavo, nors buvo kviestas. Bet žinota, jog vis bandė neigti, kad nuobauda galiojanti, nes ją buvo apskundęs.
„Tačiau papeikimas nėra panaikintas“, – pabrėžė V. Janulevičius.
Etikos komisija pabrėžė, jog ir Gedeminas Vyšniauskas negalėjo būti renkamas skyriaus pirmininko pavaduotoju, nes turi griežčiausią nuobaudą. Etikos komisija dar pernai lapkritį LSDP tarybai rekomendavo jį šalinti iš partijos narių.
V. Janulevičius apgailestavo, kad taryba iki šiol klausimo neišsprendė. Neišsprendė ir dar vieno šiauliečio socdemo miesto vicemero Domo Griškevičiaus pašalinimo.
Ir partijos skyrius, ir etikos sargai rekomendavo jį pašalinti. D. Griškevičius nemalonę užsitraukė, kai po Savivaldos rinkimų vienasmeniškai prisijungė prie valdančiosios koalicijos miesto Taryboje ir už tai gavo vicemero postą.
Skundžiamas ir pats skundžia
„Aš kreipiausi į Etikos komisiją tuoj po konferencijos, – sakė „Šiaulių kraštui“ Augustas Vaitaitis, LSDP Šiaulių miesto skyriaus tarybos narys, partinės grupės pirmininkas. – E. Žakaris per konferenciją buvo perspėtas, jog negali dalyvauti rinkimuose.“
Jo tikinimu, buvo perskaitytas partijos prezidiumo sprendimas, jog E. Žakariui skirta nuobauda yra galutinė ir neskundžiama.
„Pats Algirdas Butkevičius pasirašė“, – pabrėžė A. Vaitaitis.
Bet E. Žakaris tikino, jog prezidiumas „tokios teisės neturi“.
Jo žodžiais, per konferenciją tik „kažkas kaišiojo kažkokį raštą“. Pats yra prezidiumo narys ir apie jokį prezidiumo sprendimą negirdėjęs.
Etikos komisijos sprendimą šalinti jį iš partijos E. Žakaris vertino kaip „asmeninį komisijos pirmininko kerštą“. Mat pats D. Augulį dėl tendencingumo yra apskundęs Etikos komisijai.
„Dėl papeikimo esu parašęs apeliaciją partijos tarybai, prašau, kad mano nuobaudos klausimą spręstų naujoji Etikos komisija, kuri bus sudaryta per suvažiavimą“, – „Šiaulių kraštui“ sakė E. Žakaris.
Etikos komisijos sprendimo jį šalinti nė nesirengiąs skųsti. Mano, jog pirmiausia turi būti išspręsta apeliacija dėl papeikimo.
Valdo KOPŪSTO (ELTA) nuotr.
Buvęs Seimo narys Edvardas Žakaris balandžio 3 dieną buvo perrinktas Socialdemokratų partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininku, bet partinės etikos sargai pripažino rinkimus negaliojančiais.
„Gaila, kad nesilaikė žodžio“
Algirdas Sysas, LSDP pirmininko pavaduotojas, komentavo situaciją Šiaulių skyriuje:
Gedimino SAVICKIO (ELTA) nuotr.
– Problema, kad partijos bičiuliai nesilaiko statuto, negerbia vieni kitų, yra susiskaldę. Problema – ir mūsų Etikos komisijos darbas. Vilkina sprendimus, o kai jie skundžiami, vis kyla ginčai, ar nuobaudos galioja, ar ne?
Dėl D. Griškevičiaus seniai reikėjo priimti sprendimą, nelaukti, kol pribręs lyg pūlinys.
Visų trijų – E. Žakario, G. Vyšniausko ir D. Griškevičiaus – klausimas bus sprendžiamas gegužės 6 dieną. Tądien vyks partijos suvažiavimas, rinksis į posėdį partijos taryba.
Dar senoji taryba turi padėti tašką, o ne perkelti klausimo naujai vadovybei.
Su pačiu E. Žakariu ne kartą kalbėjau. Ne kartą girdėjau viešai jį sakant, kad nebekandidatuos į pirmininkus. Blogai vertinu, kad turėdamas nuobaudą, nesilaikydamas savo žodžio, vėl kandidatavo. Konferencijoje jį palaikė, bet galėjo atsiprašyti ir neiti.
Po Seimo rinkimų partijos vadovybės skyrių pirmininkai buvo raginami įvertinti savo darbą ir atsistatydinti. Reikia suteikti galimybę kitiems vadovauti, juk nieko nėra amžino.