
Naujausios
Sveikatą grąžino molis ir obuoliai
Akmenėje gyvenantis menininkas, rajono Tautodailininkų sąjungos pirmininkas Antanas Adomaitis skrandžio negalavimus išsigydė molio gėrimu. O Ventos gimnazijos kūno kultūros mokytojo, žinomo keliautojo Vytauto Šiurkaus inkstus išgelbėjo obuolių sultys.
Vytautas RUŠKYS
vytautas@skrastas.lt
Moliu įveikė skrandžio negalavimus
Menininkas Antanas Adomaitis prieš kelerius metus buvo sunerimęs, kai ėmė mausti skrandį.
Kaip tik tuo metu buvo kasamas šulinys, tad kieme atsirado molio.
Vieną dieną vyriškis, nieko nevalgęs, šaukštą molio įdėjo į puodelį su karštu vandeniu ir išmaišė. Atvėsusį gėrimą pamažu išgėrė. Tik ant dugno paliko akmenukus ir kitas drumzles.
Taip kartojo kelias dienas. Kol nebejuto skrandžio negalavimų.
„Nemanau, kad kiekvienas tokią mano patirtį galėtų priimti už gryną pinigą ir gydyti skrandžio ligas, – sakė A. Adomaitis. – Tačiau esu įsitikinęs, kad pabandyti nuo mažų dozių gali kiekvienas ir stebėti, kaip reaguoja organizmas“.
Jo nuomone, viskas, kas aplink yra įprasta ir paprasta, gali būti panaudota sveikatai stiprinti ar gerinti.
Pakirto veriantis skausmas
Ventos gimnazijos kūno kultūros mokytojas, žinomas keliautojas pėsčiomis Vytautas Šiurkus pajuto skausmą juosmenyje, kai išsimaudė itin šaltame vandenyje būdamas užsienyje su savo auklėtiniais.
Pedagogas dar pajėgė vairuoti autobusėlį, kuriuo keliautojų grupę parvežė namo. Tačiau išlipti iš mašinos buvo nelengva. O kai išsimiegojo, nebepajėgė atsistoti.
Šiaip taip ventiškis pasiekė polikliniką. Čia atlikti tyrimai – ir iškart siuntimas į Šiaulių ligoninę. Pats nedrįso sėsti prie vairo. Vežė sūnus. Tėvas dėl kankinamų skausmų kelis kartus buvo praradęs sąmonę.
Vėl tirti inkstai. Gydytojai nenorėjo išleisti namo.
Tada V. Šiurkus paklausė, kokia nustatyta liga. Atsakyta: dar neaišku, reikia stebėti. Tada ligonis pasidomėjo, kokiais vaistais bus gydomas. Sužinojo, kad nuskausminamaisiais.
„Pagalvojau, kad stebėti galiu namuose, o skausmus pabandysiu ištverti, nes nuskausminamieji vaistai gali sutrukdyti greičiau išgydyti ligą, – sakė V. Šiurkus. – Sutarėme su gydytoju, kad po kelių dienų atvyksiu naujiems tyrimams“.
Pasijuto sveikas
Namuose ligonis nusprendė pasinaudoti liaudies medicinos patirtimi. Susirado literatūros apie pagalbą inkstams ir pasirinko priemonę – šviežių obuolių sultis. Kadangi jų buvo gausu rudenį.
Kas dvi valandas išsispausdavo po stiklinę ir išgerdavo. Taip nuo ryto iki vakaro – tris paras. Tiek laiko nieko kito negėrė, nė kąsnelio nevalgė.
Ir pasijuto sveikutėlis. Į ligoninę nevažiavo.
„Iš tos istorijos turėjau svarbią pamoką – daugiau kelionėse nerizikuoti sveikata, – sakė pedagogas. – Neįsivaizduoju, ką būtų reikėję daryti, jei skausmas būtų surietęs kelionėje už kokio tūkstančio kilometrų nuo namų ir nebūčiau galėjęs vairuoti autobusėlio, pilno vaikų“.
V. Šiurkus supranta, kad žmogus, ryždamasis savigydai, rizikuoja.
„Bet jei gerai pažįsti savo organizmą, gerai žinai, kaip elgtis, ir tiki savimi – tada pirmyn. Keliautojai kalnuose sako, kas tavęs neužmuša, tas stiprina“, – sakė V. Šiurkus.
Autoriaus nuotr.
PEDAGOGAS: Vytautas Šiurkus, dirbdamas pedagogu, savo pavyzdžiu moko auklėtinius neišsigąsti ir sudėtingose situacijose.
MENININKAS: Antanas Adomaitis, gyvenantis iš meninės kūrybos, su išmone šalina ir organizmo negalavimus.