
Naujausios
Išaugo stojančiųjų į Šiaulių universitetą skaičius
Paskelbti pirmieji priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatai. Pirmą kartą per bemaž dešimtmetį Šiaulių universitetas (ŠU) nėra tarp „autsaiderių“. Po pirmojo etapo pabaigos ŠU studijuoti pakvietė 23 procentais daugiau būsimųjų studentų nei praėjusiais metais tokiu pat metu.
Jurgita JUŠKEVIČIENĖ
jurgita@skrastas.lt
Populiariausių programų sąrašas nesikeitė
Pirmu pageidavimu studijas ŠU šiais metais rinkosi 215 jaunuolių, bet kuriuo prioritetu ŠU studijų programos buvo pasirinktos 737 kartus.
Studijuoti Šiaulių universitete kvietimai vakar išsiųsti 109 jaunuoliams: 37 gavo kvietimą studijuoti valstybės finansuojamose vietose, 72 siūloma studijuoti už studijas mokant savo lėšomis.
Palyginti su praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatais, ŠU studijas pradėti buvo kviečiami tik 89 jaunuoliai.
Daugiausiai susidomėjimo Šiaulių universitete sulaukė anglų filologija, muzikos pedagogika, pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas, kūno kultūra ir sporto pedagogika, specialioji pedagogika ir logopedija, bus formuojamos grupės ir į ekonomikos studijų programą bei verslo administravimą.
Antrajam pagrindinio priėmimo etapui, taip pat papildomam priėmimui bus teikiamos iš viso 9 studijų programos: visos minėtos studijų programos ir integruotų gamtos mokslų pedagogika bei socialinė pedagogika.
Pirmojo etapo metu stojančiųjų susidomėjimo visiškai nesulaukė dvi programos: lietuvių filologijos ir komunikacijos bei socialinio darbo ir socialinės reabilitacijos (jungtinė programa su Rėzeknės technologijų akademija Latvijoje). Šios dvi programos tolimesniam priėmimui nebus teikiamos. Iš viso 2018 metų priėmimui ŠU teikė 13 bakalauro studijų programų.
Laiku atlikti namų darbai
ŠU studijų prorektorius prof. dr. Remigijus Bubnys neatmeta, kad didesniam stojančiųjų į ŠU skaičiui įtakos galėjo turėti tai, kad jau po metų universitetas bus Vilniaus universiteto padalinys, tačiau mano, kad teigiami poslinkiai įvyko dėl laiku atliktų darbų.
„Siekėme, kad šių metų priėmimui būtų siūlomos tik ekspertų geriausiai įvertintos perspektyvios ir kokybiškos studijų programos. Palyginti su praėjusiais metais, sumažinome teikiamų programų skaičių ir, kaip matome, iš to tik laimėjome“, – sako prof. dr. R. Bubnys.
Pasak prorektoriaus, tradiciškai daug studentų pritraukia muzikos pedagogikos studijų programa, kurioje ruošiami specialistai yra pripažįstami ir paklausūs visoje Lietuvoje.
Studentų trūkumu taip pat nesiskundžia ugdymo mokslų, anglų filologijos studijų programos, kurios yra grindžiamos ilgamete ŠU edukologijos ir humanitarikos tradicija.
ŠU gali pasidžiaugti ir gerais priėmimo į magistrantūros studijas rezultatais. Į antrąją studijų pakopą šiuo metu yra priimta jau per 200 būsimųjų magistrantų, užpildytos visos valstybės skirtos ir jos finansuojamos studijų vietos (per 100), dar 100 magistrantų studijas finansuos savo lėšomis.
Didžiausios naujųjų magistrantų grupės, kuriose studijuos daugiau kaip 20 ar 30 studentų, suformuotos į socialinio darbo, edukologijos, viešojo valdymo studijų programas. Po 20 studentų studijuos ir ekonomikos, specialiosios pedagogikos, vadybos programose.
Dar 170 naujų studentų pasirinko tęstines bei perkvalifikavimo studijas.
Studentai viliojami planšetėmis ir stipendijomis
Šiemet naujiems studentams (bakalauro studijų) žadami asmeniniai planšetiniai kompiuteriai studijų reikmėms. Jeigu po studijų planuojama likti dirbti pagal įgytą specialybę bent 3 metams Šiauliuose, galima pretenduoti gauti Šiaulių miesto savivaldybės stipendijas (152 eurai per mėnesį).
Studentams žadama galimybė vieną semestrą ar net visus mokslo metus studijuoti užsienio universitetuose pagal "Erasmus" programą. Teigiama, kad nekils problemų gauti vietą universiteto bendrabutyje.
langelis
Lietuvoje populiariausia programa – programų sistemos
Pasibaigus pirmajam pagrindinio priėmimo etapui Lietuvos universitetai studijuoti pakvietė iš viso 11 162 jaunuolius, iš kurių 7 320 gavo kvietimus studijuoti valstybės finansuojamoje vietoje. Šią vasarą iš viso prašymus studijuoti aukštosiose mokyklose teikė 27,7 tūkstančio siekiančiųjų aukštojo išsilavinimo, bendras stojančiųjų skaičius, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo 2,2 procento.
Aukštosios mokyklos stojantiesiems šiemet pasiūlė 639 studijų programas iš kurių 55 minimalaus studentų skaičiaus nepasiekė ir į jas stojantieji nepakviesti. Daugiausia programų – po 8 – neteko Klaipėdos universitetas ir Marijampolės kolegija, Aleksandro Stulginskio universitete nerentabiliomis pripažintos 7 studijų programos.
Daugiausia kvietimų studijuoti valstybės finansuojamose studijų vietose sulaukė stojantieji į programų sistemas (319) Kauno technologijos universitete. Ši studijų programa pirmauja ir kolegijų sektoriuje – Vilniaus kolegijoje į šią programą pakviesti 177 stojantieji. Toje pačioje kolegijoje tik vienu kvietimu mažiau sulaukė ir stojantieji į tarptautinį verslą.
Vilniaus universitete studijuoti teisę pakviesti 159, politikos mokslus – 157, o mediciną – 143 stojantieji. Panašus skaičius stojančiųjų gavo kvietimus studijuoti programų inžineriją (140) Vilniaus Gedimino technikos universitete, ekonomiką (138) ir programų sistemas (132) Vilniaus universitete.
Redakcijos archyvo nuotr.
ŠU studijų prorektorius prof. dr. Remigijus Bubnys neatmeta, kad didesniam stojančiųjų į ŠU skaičiui įtakos galėjo turėti tai, kad jau po metų universitetas bus Vilniaus universiteto padalinys, tačiau mano, kad labiausiai lėmė kruopščiai atrinktos perspektyvios studijų programos.