Išaugo stojančiųjų į Šiaulių universitetą skaičius

Išaugo stojančiųjų į Šiaulių universitetą skaičius

Išau­go sto­jan­čių­jų į Šiau­lių uni­ver­si­te­tą skai­čius

Pas­kelb­ti pir­mie­ji priė­mi­mo į Lie­tu­vos aukš­tą­sias mo­kyk­las re­zul­ta­tai. Pir­mą kar­tą per be­maž de­šimt­me­tį Šiau­lių uni­ver­si­te­tas (ŠU) nė­ra tarp „aut­sai­de­rių“. Po pir­mo­jo eta­po pa­bai­gos ŠU stu­di­juo­ti pa­kvie­tė 23 pro­cen­tais dau­giau bū­si­mų­jų stu­den­tų nei praė­ju­siais me­tais to­kiu pat me­tu.

Jur­gi­ta JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

jurgita@skrastas.lt

Po­pu­lia­riau­sių pro­gra­mų są­ra­šas ne­si­kei­tė

Pir­mu pa­gei­da­vi­mu stu­di­jas ŠU šiais me­tais rin­ko­si 215 jau­nuo­lių, bet ku­riuo prio­ri­te­tu ŠU stu­di­jų pro­gra­mos bu­vo pa­si­rink­tos 737 kar­tus.

Stu­di­juo­ti Šiau­lių uni­ver­si­te­te kvie­ti­mai va­kar iš­siųs­ti 109 jau­nuo­liams: 37 ga­vo kvie­ti­mą stu­di­juo­ti vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­se vie­to­se, 72 siū­lo­ma stu­di­juo­ti už stu­di­jas mo­kant sa­vo lė­šo­mis.

Paly­gi­nti su praė­ju­sių me­tų to pa­ties lai­ko­tar­pio re­zul­ta­tais, ŠU stu­di­jas pra­dė­ti bu­vo kvie­čia­mi tik 89 jau­nuo­liai.

Dau­giau­siai su­si­do­mė­ji­mo Šiau­lių uni­ver­si­te­te su­lau­kė ang­lų fi­lo­lo­gi­ja, mu­zi­kos pe­da­go­gi­ka, pra­di­nio ug­dy­mo pe­da­go­gi­ka ir iki­mo­kyk­li­nis ug­dy­mas, kū­no kul­tū­ra ir spor­to pe­da­go­gi­ka, spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka ir lo­go­pe­di­ja, bus for­muo­ja­mos gru­pės ir į eko­no­mi­kos stu­di­jų pro­gra­mą bei vers­lo ad­mi­nist­ra­vi­mą.

Ant­ra­jam pa­grin­di­nio priė­mi­mo eta­pui, taip pat pa­pil­do­mam priė­mi­mui bus tei­kia­mos iš vi­so 9 stu­di­jų pro­gra­mos: vi­sos mi­nė­tos stu­di­jų pro­gra­mos ir in­teg­ruo­tų gam­tos moks­lų pe­da­go­gi­ka bei so­cia­li­nė pe­da­go­gi­ka.

Pir­mojo eta­po me­tu sto­jan­čių­jų su­si­do­mė­ji­mo vi­siš­kai ne­su­lau­kė dvi pro­gra­mos: lie­tu­vių fi­lo­lo­gi­jos ir ko­mu­ni­ka­ci­jos bei so­cia­li­nio dar­bo ir so­cia­li­nės rea­bi­li­ta­ci­jos (jung­ti­nė pro­gra­ma su Rė­zek­nės tech­no­lo­gi­jų aka­de­mi­ja Lat­vi­jo­je). Šios dvi pro­gra­mos to­li­mes­niam priė­mi­mui ne­bus tei­kia­mos. Iš vi­so 2018 me­tų priė­mi­mui ŠU tei­kė 13 ba­ka­lau­ro stu­di­jų pro­gra­mų.

Lai­ku at­lik­ti na­mų dar­bai

ŠU stu­di­jų pro­rek­to­rius pro­f. dr. Re­mi­gi­jus Bub­nys neat­me­ta, kad di­des­niam sto­jan­čių­jų į ŠU skai­čiui įta­kos ga­lė­jo tu­rė­ti tai, kad jau po me­tų uni­ver­si­te­tas bus Vil­niaus uni­ver­si­te­to pa­da­li­nys, ta­čiau ma­no, kad tei­gia­mi po­slin­kiai įvy­ko dėl lai­ku at­lik­tų dar­bų.

„Sie­kė­me, kad šių me­tų priė­mi­mui bū­tų siū­lo­mos tik eks­per­tų ge­riau­siai įver­tin­tos per­spek­ty­vios ir ko­ky­biš­kos stu­di­jų pro­gra­mos. Paly­gi­nti su praė­ju­siais me­tais, su­ma­ži­no­me tei­kia­mų pro­gra­mų skai­čių ir, kaip ma­to­me, iš to tik lai­mė­jo­me“, – sa­ko pro­f. dr. R. Bub­nys.

Pa­sak pro­rek­to­riaus, tra­di­ciš­kai daug stu­den­tų pri­trau­kia mu­zi­kos pe­da­go­gi­kos stu­di­jų pro­gra­ma, ku­rio­je ruo­šia­mi spe­cia­lis­tai yra pri­pa­žįs­ta­mi ir pa­klau­sūs vi­so­je Lie­tu­vo­je.

Stu­den­tų trū­ku­mu taip pat ne­si­skun­džia ug­dy­mo moks­lų, ang­lų fi­lo­lo­gi­jos stu­di­jų pro­gra­mos, ku­rios yra grin­džia­mos il­ga­me­te ŠU edu­ko­lo­gi­jos ir hu­ma­ni­ta­ri­kos tra­di­ci­ja.

ŠU ga­li pa­si­džiaug­ti ir ge­rais priė­mi­mo į ma­gist­ran­tū­ros stu­di­jas re­zul­ta­tais. Į ant­rą­ją stu­di­jų pa­ko­pą šiuo me­tu yra priim­ta jau per 200 bū­si­mų­jų ma­gist­ran­tų, už­pil­dy­tos vi­sos vals­ty­bės skir­tos ir jos fi­nan­suo­ja­mos stu­di­jų vie­tos (per 100), dar 100 ma­gist­ran­tų stu­di­jas fi­nan­suos sa­vo lė­šo­mis.

Di­džiau­sios nau­jų­jų ma­gist­ran­tų gru­pės, ku­rio­se stu­di­juos dau­giau kaip 20 ar 30 stu­den­tų, su­for­muo­tos į so­cia­li­nio dar­bo, edu­ko­lo­gi­jos, vie­šo­jo val­dy­mo stu­di­jų pro­gra­mas. Po 20 stu­den­tų stu­di­juos ir eko­no­mi­kos, spe­cia­lio­sios pe­da­go­gi­kos, va­dy­bos pro­gra­mo­se.

Dar 170 nau­jų stu­den­tų pa­si­rin­ko tęs­ti­nes bei per­kva­li­fi­ka­vi­mo stu­di­jas.

Stu­den­tai vi­lio­ja­mi plan­še­tė­mis ir sti­pen­di­jo­mis

Šie­met nau­jiems stu­den­tams (ba­ka­lau­ro stu­di­jų) ža­da­mi as­me­ni­niai plan­še­ti­niai kom­piu­te­riai stu­di­jų reik­mėms. Jei­gu po stu­di­jų pla­nuo­ja­ma lik­ti dirb­ti pa­gal įgy­tą spe­cia­ly­bę bent 3 me­tams Šiau­liuo­se, ga­li­ma pre­ten­duo­ti gau­ti Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės sti­pen­di­jas (152 eu­rai per mė­ne­sį).

Stu­den­tams ža­da­ma ga­li­my­bė vie­ną se­mest­rą ar net vi­sus moks­lo me­tus stu­di­juo­ti už­sie­nio uni­ver­si­te­tuo­se pa­gal "Eras­mus" pro­gra­mą. Tei­gia­ma, kad ne­kils pro­ble­mų gau­ti vie­tą uni­ver­si­te­to bend­ra­bu­ty­je.

lan­ge­lis

Lie­tu­vo­je po­pu­lia­riau­sia pro­gra­ma – pro­gra­mų sis­te­mos

Pa­si­bai­gus pir­ma­jam pa­grin­di­nio priė­mi­mo eta­pui Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tai stu­di­juo­ti pa­kvie­tė iš vi­so 11 162 jau­nuo­lius, iš ku­rių 7 320 ga­vo kvie­ti­mus stu­di­juo­ti vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­je vie­to­je. Šią va­sa­rą iš vi­so pra­šy­mus stu­di­juo­ti aukš­to­sio­se mo­kyk­lo­se tei­kė 27,7 tūks­tan­čio sie­kian­čių­jų aukš­to­jo iš­si­la­vi­ni­mo, bend­ras sto­jan­čių­jų skai­čius, paly­gi­nti su praė­ju­siais me­tais, su­ma­žė­jo 2,2 pro­cen­to.

Aukš­to­sios mo­kyk­los sto­jan­tie­siems šie­met pa­siū­lė 639 stu­di­jų pro­gra­mas iš ku­rių 55 mi­ni­ma­laus stu­den­tų skai­čiaus ne­pa­sie­kė ir į jas sto­jan­tie­ji ne­pak­vies­ti. Dau­giau­sia pro­gra­mų – po 8 – ne­te­ko Klai­pė­dos uni­ver­si­te­tas ir Ma­ri­jam­po­lės ko­le­gi­ja, Alek­sand­ro Stul­gins­kio uni­ver­si­te­te ne­ren­ta­bi­lio­mis pri­pa­žin­tos 7 stu­di­jų pro­gra­mos.

Dau­giau­sia kvie­ti­mų stu­di­juo­ti vals­ty­bės fi­nan­suo­ja­mo­se stu­di­jų vie­to­se su­lau­kė sto­jan­tie­ji į pro­gra­mų sis­te­mas (319) Kau­no tech­no­lo­gi­jos uni­ver­si­te­te. Ši stu­di­jų pro­gra­ma pir­mau­ja ir ko­le­gi­jų sek­to­riu­je – Vil­niaus ko­le­gi­jo­je į šią pro­gra­mą pa­kvies­ti 177 sto­jan­tie­ji. To­je pa­čio­je ko­le­gi­jo­je tik vie­nu kvie­ti­mu ma­žiau su­lau­kė ir sto­jan­tie­ji į tarp­tau­ti­nį vers­lą.

Vil­niaus uni­ver­si­te­te stu­di­juo­ti tei­sę pa­kvies­ti 159, po­li­ti­kos moks­lus – 157, o me­di­ci­ną – 143 sto­jan­tie­ji. Pa­na­šus skai­čius sto­jan­čių­jų ga­vo kvie­ti­mus stu­di­juo­ti pro­gra­mų in­ži­ne­ri­ją (140) Vil­niaus Ge­di­mi­no tech­ni­kos uni­ver­si­te­te, eko­no­mi­ką (138) ir pro­gra­mų sis­te­mas (132) Vil­niaus uni­ver­si­te­te.

Re­dak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

ŠU stu­di­jų pro­rek­to­rius pro­f. dr. Re­mi­gi­jus Bub­nys neat­me­ta, kad di­des­niam sto­jan­čių­jų į ŠU skai­čiui įta­kos ga­lė­jo tu­rė­ti tai, kad jau po me­tų uni­ver­si­te­tas bus Vil­niaus uni­ver­si­te­to pa­da­li­nys, ta­čiau ma­no, kad la­biau­siai lė­mė kruopš­čiai at­rink­tos per­spek­ty­vios stu­di­jų pro­gra­mos.