
Naujausios
Pelikso Bugailiškio sode – dailininkų potėpiai
Penktadienį, trečiąją „Šiaulių Monmartro respublikos“ gyvavimo dieną, P. Bugailiškio sode toliau plušėjo dailininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Nyderlandų. Jų darbo vaisius bus galima pamatyti jau šiandien, festivalio uždarymo metu.
Lukas ALUZAS
lukas@skrastas.lt
Plenero tema – „P. Bugailiškio sodas“. Šiaulietė dailininkė Vita Žabarauskaitė prieš festivalį buvo nuvykusi į Rundalę, kur stebėjo sodus ir augalus – tai pagrindinis jos darbų minčių šaltinis. „Iš karto ateinu nusiteikusi dirbti, o ne „bambalį“ mušinėt“, – sakė V. Žabarauskaitė.
Plenero dalyvė džiaugiasi šiltu oru, taip greičiau džiūsta dažai. Kalbinama V. Žabarauskaitė tapė jau trečiąjį ciklą. Pirmasis susideda iš šešių darbų, antrasis – iš trijų.
Festivalio viešnia iš Nyderlandų Wilma Janssen piešia paveikslus abstrakčiomis formomis: spalvos liejasi, maišosi viena su kita. Dalyje darbų figūruoja kryžius. „Pagrindinė idėja – žmogaus egzistencijos pozicija tarp dangaus ir žemės“, – savo kūrybą paaiškina dailininkė.
W. Janssen atkreipė dėmesį, kad tokios vietos, kur vyksta plenerai, jos šalyje nėra. „Mes dirbame rojuje“, – apie P. Bugailiškio sodą sakė dailininkė. Jos manymu, skirtingi menininkai reikalingi vienas kitam – todėl toks renginys svarbus ne tik mieste ar šalyje, bet ir pasaulyje.
Šiaulietis dailininkas Sigitas Prancuitis sakė, kad kurti iš karto neišeina – reikia susikaupti, įdėti daug darbo. Menininką įkvepia tema. Pavyzdžiui, šiemet jo kompoziciją „Užknistas Valentinas“ įkvėpė festivalio dedikacija Žibuntui Mikšiui, kurio darbų paroda veikia „Laiptų“ galerijoje.
Dailininkas džiaugėsi, kad plenero aplinkoje muziką skleidė grupė „The Old Limetree Jazzperados“. „Gal pačiam miestui gerai, kad vyksta „Šiaulių Monmartro respublika“, nes dabar jis apsnūdęs“, – apie festivalio svarbą svarsto S. Prancuitis.
Festivalio organizatorės galerijos „Laiptai“ direktorė Janina Ališauskienė sakė, kad sunku nuspėti, kiek šiandien vyksiančiame ekspozicijos pristatyme bus darbų. Kai kurie dalyviai pateiks po vieną, kiti – po kelis darbus.
Prie autorinių darbų prisidės ir bendras laiškas 2019-ųjų metų Šiaulių Monmartrui: kiekvienam dailininkui ant didelės drobės išskirtas plotelis – jame menininkai paliks savo signatūras.
Vytauto RUŠKIO nuotr.
Wilma Janssen sakė, kad Pelikso Bugailiškio sodas – tikras rojus dirbti.
Vitos Žabarauskaitės įkvėpimas šiemet – Rundalės rūmų aplinka.
Sigitas Prancuitis teigė, jog dailės kūrinys iškart neatsiranda, reikia daug dirbti.